Jedno zwycięstwo w Pradze odniósł dziś Jarosław Skrzyczyński, który w Grand Prix zajął 2 miejsce. Krzysztof Ludwiczak był trzeci.

 

 

CSI2*, CSI1* Praga/Czechy

Ostatni dzień zawodów w stolicy Czech był kolejnym bardzo udanym dla naszych zawodników.

Konkurs Grand Prix był także pierwszym zaliczanym w tym sezonie do Pucharu Świata dla Ligi Europy Centralnej. Także walka toczyła się w nim o „podwójne” punkty – do Longines Ranking i PŚ. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9 par a trzy z nich reprezentowały Polskę. Jarosław Skrzyczyński był pierwszym jeźdźcem, który zmierzył się z rozgrywką. Szybki i bezbłędny przejazd na ogierze Jerico dał mu prowadzenie w konkursie (0/37,11 s). Ten wynik pobił jednak reprezentant gospodarzy Ales Opatrny, który na wałachu Gentlemen vh Veldhof był szybszy szczególnie w pierwszej części parkuru i przekroczył linię mety po upływie 35,58 s. Jak się okazało był to wynik, który zapewnił mu zwycięstwo. Pokonać tych dwóch zawodników próbował Krzysztof Ludwiczak na 8-letnim ogierze Niko. Ten młody koń pokazał po raz kolejny swoje możliwości, a uzyskany czas 37.97 s oznaczał trzecie miejsce w klasyfikacji. Ostatnim naszym reprezentantem w rozgrywce był Andrzej Opłatek na wałachu Stalando – para ta miała błąd na przeszkodzie nr. 3 i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Po jednym błędzie mieli Dawid Kubiak na Estorill Fortuna (11 m.) i Wojciech Wojcianiec na Chintablue (15 m.).

Hymn Polski odegrano dziś w Pradze po zwycięstwie Jarosława Skrzyczyńskiego w konkursie 140 cm. Na 8-letnim Inturido pokonał on parkur bezbłędnie i najszybciej – czyli w czasie 58,29 s. Miejsce ósme zajął Krzysztof Ludwiczak na klaczy Malin (0/62,20 s), na pozycji 11 uplasował się Jarosław Skrzyczyński na wałachu Exit Remo (0/63,80 s), a 14-ty był Mateusz Tyszko na klaczy Casina.

Krzysztof Ludwiczak i klacz Confua byli czwartą parą w klasyfikacji konkursu 135 cm. Miejsce piąte zajęła w nim Katerina Tomanova/CZE na znanym ze startów pod Filipem Lewickim wałachu Kronos. Andrzej Opatek i Le Cordial nie mieli błędów na przeszkodach, ale przekroczyli normę czasu i zajęli 11 miejsce.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSIOJ, CSIOCh, CSIOP Lamprechtshausen/Austria

W trudnym konkursie Grand Prix juniorów tylko dwie pary reprezentujące Włochy pokonały parkur bez błędów. Wysokie 4 miejsce zajęła Iga Biegalska na klaczy Doravella, która miała jedną zrzutkę. Z wynikiem 4 punktów parkur ukończyli także Aleksander Lewandowski na Canwero (8 m.) i Daria Pietrzak na Monsunie (9 m.). Olga Skrobacz na klaczy Orida-M zajęła 20 miejsce (8 pkt.).

W Grand Prix dzieci najlepszy wynik z naszych młodych reprezentantów uzyskała Julia Pięta na Narcotique Tachor, która z wynikiem 8 pkt. zajęła 29 miejsce. W konkursie małej rundy dzieci (115 cm) Eryka Mikołajczyk na Dylano miała jeden błąd.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI2*, CSIYH1* Opglabbeek/Belgia

Niewiele brakowało by Maksymilian Wechta i Cheppetano wystartowali w rozgrywce konkursu Grand Prix CSI2*. Niewielkie spóźnienie spowodowało, że na koncie tej pary znalazł się 1 pkt i z takim wynikiem nasz zawodnik zajął 10 miejsce. W finale rundy koni 5-letnich Maksymilian Wechta i klacz My Love uplasowali się na 7 pozycji (4 pkt.).

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI3*, CSI1* Lier/Belgia

Natalia Czernik razem z klaczą Chica B Z zakwalifikowały się do rozgrywki konkursu CSI1* (130 cm), w którym ostatecznie zajęły 17 miejsce. W Grand Prix CSI3* (150 cm) reprezentantka Polski dosiadała wałacha Duke, na którym ukończyła konkurs z wynikiem 10 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Fot. Kateřina Návojová, CSI2*-W Prague Arena