Wysokie czwarte miejsce zajął w dzisiejszym konkursie Grand Prix Maksymilian Wechta.

 

Najważniejszy konkurs zawodów CSI3* w czeskim Ołomuńcu zaliczany był nie tylko do Longines Ranking ale też do Pucharu Świata LEC. Do rozgrywki zakwalifikowało się 6 par w tym również Maksymilian Wechta na ogierze Number One. Uzyskany czas 38,51 s pozwoliłby na zajęcie drugiego miejsca, ale niestety zrzutka spowodowała, że polska para zajęła wysoką 4 pozycję. Wynik ten oznaczał, że na konto Maksymiliana Wechty trafiły kolejne punkty do LR oraz PŚ. Po jednym błędzie w parkurze podstawowym mieli Michał Kaźmierczak na Wilanderze (14 m.) oraz Adam Grzegorzewski na Just An Hero (17 m.).

 

W konkursie Grand Prix juniorów tylko jedna para nie miała błędów więc nie doszło do rozgrywki. Na 6 miejscu uplasowała się Agata Skrzypiec na klaczy Berlina (6 pkt.).

 

Bardzo dobrymi wynikami polskich zawodników zakończył się finał rundy złotej (145 cm). Wszystkie 6 par nie miało błędów na parkurze, jednak Grzegorz Nowak na klaczy Corrida przekroczył normę czasu i z wynikiem 1 pkt. zajął 16 miejsce. Bezbłędne przejazdy w rozgrywce mieli Maksymilian Wechta na ogierze Cassilio (7 m.), Dalia Lehman na Quitoki (9 m.) oraz Jarosław Koziarowski na Carintender (10 m.). Adam Grzegorzewski na Azur oraz Michał każmierczak na Cisall FS mieli w rozgrywce po jednym błędzie i zajęli miejsca 12 i 13.

 

Wyniki: TUTAJ