Pod koniec roku organizatorzy Partner Pferd Liepzig poinformowali o przełożeniu na marzec tradycyjnie rozgrywanych w styczniu zawodów. Wczoraj na stronie wydarzenia ukazała się informacja o ostatecznej decyzji odwołania zawodów CSI5*-W w Lipsku.

 

 

Mimo szczerych chęci i wszelkich prób zorganizowania corocznych targów i zawodów CSI5*-W Partner Pferd Leipzig podjęto ostateczną decyzję o odwołaniu imprezy. Tym samym ostatnia, nieodwołana dotychczas kwalifikacja Pucharu Świata Ligi Europy Zachodniej również się nie odbędzie. 14 stycznia 2021 roku, na stornie wydarzenia organizatora zamieścił komunikat:

Ostatnie kilka miesięcy z obawami planowaliśmy i walczyliśmy o PARTER PFERD 2021. Niestety, z wielkim żalem informujemy, że zawody nie mogą się odbyć, również w przełożonym terminie. Nie była to dla nas prosta decyzja. Ze względu na ostatnią sytuację z pandemią i wciąż niejasne rządowe restrykcje dotyczące targów i wydarzeń sportowych, odpowiednie zaplanowanie bezpieczeństwa wszystkich nie jest możliwe. A wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem. W tym miejscu chcieliśmy ogromnie podziękować wszystkim za lojalność, wyrozumiałość i wsparcie w tych trudnych czasach. Skupmy się wspólnie na wydarzeniu PARTENR PFERD 2022, które już dzisiaj zapowiada się wyjątkowo. Od 06 do 10 kwietnia 2022 roku w Lisku ponownie zagoszczą finały Pucharu Świata w kilku dyscyplinach – multifinał podobny jak w 2011 roku.