Niewiele drogi w tym tygodniu musieli pokonać zawodnicy PŚ. Z Madrytu przenieśli się do również hiszpańskiej La Coruny, gdzie po raz 7 w sezonie zmierzą się z kwalifikacją do finału w Omaha. W Polsce relacjonować będziemy Polową Próbę Dzielności, a Polaków będzie można oglądać m.in. w Niemczech i Holandii. 

 

CSI5* FEI Longines World Cup La Coruna (ESP)

Zaledwie tydzień po Madrycie rozgrywany jest kolejny etap Pucharu Świata Ligi Europy Zachodniej. Zawodnicy jednak tym razem mieli do pokonania stosunkowo niewielką odległość, bo z serca Hiszpanii przenieśli się na wybrzeże, do La Coruny. To właśnie tam spotkają się po raz 7 w sezonie. Zaplanowano jedynie konkursy skokowe. Oprócz CSI5*, w których 5 na 5 rozegranych konkursów zaliczane będzie do Longines Ranking, odbędą się też konkurs CSI1*. Łączna pula nagród dla całego wydarzenia to 778 000 EUR. Swój start w La Corunie zapowiedzieli m.in. lider rankingu PŚ Kevin Staut (FRA), Henrik von Eckermann (SWE), który po Madrycie spadł na 3 miejsce w klasyfikacji, a także Harrie Smolders (NED) czy Daniel Deusser (GER). Jak zwykle, ten najważniejszy, konkurs Pucharu Świata, będzie można oglądać z komentarzem Marka Szewczyka. Kwalifikacja do PŚ zaplanowana jest na niedzielę, ale relację będzie można oglądać już od pierwszego konkursu zawodów czyli w piątek o 12:30. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


Polowa Próba Dzielności Becker Sport, Kaleń-Towarzystwo (POL)

Polowa Wierzchowa Próba Dzielności Ogierów Ras Szlachetnych, bo tak brzmi pełna nazwa wydarzenia, to sprawdzian dla wszystkich ogierów ubiegających się o dożywotnie licencje na krycie. W tym roku na terenie ośrodka Becker Sport zaprezentuje się 35 ogierów. Konie podzielone są na trzy grupy. A to ogiery ujeżdżeniowe, B to ogiery skokowe, a C to ogiery tzw. zaawansowane w krew z predyspozycjami do WKKW. Wszystkie konie zostaną poddane dwudniowej ocenie. Prezentować się będą w ręku oraz dwukrotnie pod siodłem, dosiadane przez jeźdźca firmowego i testowego. Jako, że jest to impreza stricte hodowlana, to w rodowodach zgłoszonych koni znaleźć można najlepsze ogiery jak Escamillo czy Sir Donnerhall w grupie A oraz Casall, Diamant de Semilly czy Comme Il Faut wśród koni skokowych. Na żywo oglądać będzie można drugi dzień próby dzielności. Ekipa Świata Koni relacjonować będzie piątkowy program wydarzenia. 


Relacja TUTAJ

 


Szeroki wybór europejskich ośrodków daje możliwość zawodnikom indywidualnie dobierać miejsca startów zarówno do swoich potrzeb jak i upodobań. Dlatego też jednocześnie widzimy polskie nazwiska na kilku podobnych wydarzeniach, ale w zupełnie innych krajach Europy. I tak w tym tygodniu CSI2* w ośrodku Riesenbeck wybrali Cassandra Orschel, Maksymilian Wechta i Andrzej Opłatek. W Holandii, w bardzo podobnych CSI2*, możemy oglądać Leszka Gramzę i Zuzannę Kucharską. Z kolei o poziom i kilkanaście stopni na termometrze wyżej startują zawodnicy w Hiszpanii. Na otwartych CSI3* zobaczymy Natalię Czernik, Mikołaja Barańskiego, Bartosza Adamusa, Mściwoja Kieconia oraz Jacka i Sławomira Polikowskich. Z dużym naciskiem na słowo zobaczymy, bo na ClipMyHorse.Tv dostępne są realcje ze wszystkich tych wydarzeń, przez co śledzić i kibicować można wszystkim reprezentantom Polski jednocześnie.  

 

CSI2* Riesenbeck International (GER)  Relacja TUTAJ 

CSI3* MET Oliva Nova (ESP) TUTAJ

CSI2* Lichtenvoorde (NED) TUTAJ 

 


Fani dużego sportu mogą przenieść się także do USA gdzie w Desert Horse Park startują CSI5* Major League. Skoki na poziomie CSI3* będzie można oglądać też z Norwegii i Francji, a ujeżdżenie, także trzygwiazdkowe, relacjonowane będzie z holenderskiego Peelbergen. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.