Potwierdziliśmy informacje o sprzedaży dwóch podstawowych koni Przemysława Konopackiego. 11-letnia klacz Home-Run wyleciała do Stanów Zjednoczonych, a 12-letni wałach Vasco przeprowadził się do Kataru.

 

 

Pary Przemysław Konopacki i Home-Run (KWPN,  Spartacus Tn x Concorde) chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wspólnie startowali w najtrudniejszych konkursach, wspomagali kadrę narodową w sukcesach drużynowych, wygrywali i plasowali się na podium licznych konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Zawodnik wodze przejął w styczniu 2021 roku, a ich ostatnim wspólnym startem były Mistrzostwa Europy w tym roku w Mediolanie, gdzie może nie osiągnęli spektakularnego wyniku, ale pokonywali niezwykle trudne parkury na 0/4 pkt karne. Byli też częścią zespołu, który w Pradze wywalczył kwalifikację olimpijską. Startowali na takich parkurach jak CSIO5* Falsterbo, CSI5*-W Göteborg, Amsterdam i Mechelen. Zajmowali 3 miejsce w GP Krakowa czy 5 miejsce w St Lô i Deauville. Lista sukcesów i spektakularnych przejazdów tej pary jest naprawdę długa. Ta przygoda dobiega jednak końca, bo jak się okazuje, 11-letnia Home-Run została sprzedana do Stanów Zjednoczonych. Nowym zawodnikiem klaczy będzie 46 zawodnik Longines Ranking Karl Cook. Na zakończonych na dniach Igrzyskach Panamerykańskich zespół USA wywalczył bilet do Paryża. Home-Run ma być wsparciem dla zawodnika w przygotowaniach i ewentualnym powołaniu do kadry na tę najważniejszą dla sportowców imprezę. Klacz jest już w Stanach Zjednoczonych i po kilku tygodniach aklimatyzacji i zgrania z nowym zawodnikiem prawdopodobnie zobaczymy ją na parkurach. 

 

 

 

Drugim sprzedanym koniem Przemysława Konopackiego jest kasztanowaty, 12-letni wałach Vasco (HANN, Van Helsing x Le Primeur). Może nieco pozostawał w cieniu Home-Run, ale również z tym koniem Przemysław Konopacki odniósł szereg sukcesów. Na ich ostatnich wspólnych zawodach, CSIO5* Falsterbo, zajmowali 2 i 3 miejsce w konkursach 145 cm, 4 miejsce w konkursie 150 cm, a konkurs Sześciu Barier wygrali. Drugie miejsce w Opglabbeek, trzecie w Bonheiden czy 6 w Lier to wyniki tylko z ostatniego roku ich współpracy, a ta rozpoczęła się w 2018 roku. W tych latach startowali też w barwach polskiej drużyny w konkursach Pucharu Narodów w Uggerhalne czy Warszawie. Vasco swoją karierę kontynuować będzie w Katarze, gdzie wspomoże mniej doświadczonego jeźdźca reprezentującego ten kraj.