Świetną formę zaprezentowali wczoraj zawodnicy teamu Prague Lions wygrywając etap rozgrywek Global Champions League w Mexico City.

 

 

Po pierwszym nawrocie dwa zespoły zachowały czyste konto – Prague Lions oraz Rome Gladiator. Jednak ostatecznie szczęście nie było po stronie tych drugich – w drugim nawrocie wyeliminowany został Michael Duffy co spowodowało, że zespół spadł na ostatnie miejsce w klasyfikacji.

Startujący przed własną publicznością Fernando Martinez Sommer na klaczy Lady van de Haarterhoeve również w drugim nawrocie nie zrobił żądnego błędu. Z wynikiem 5 pkt. swój przejazd ukończył Thibeau Spits dosiadający ogiera Impress-K van’t Kattenheye Z i tym samym przypieczętował zwycięstwo swojego teamu. Dla drużyny Prague Lions było to pierwsze od dwóch lat miejsce na podium w rozgrywkach GCL.

Na miejscu drugim uplasował się team New Yor Empire, którego jeźdźcy świetnie spisali się w drugim nawrocie kończąc go bez błędów. Denis Lynch dosiadał wałacha Brooklyn Hights, a Spencer Smith wystartował na wałachu HHS Seattle. Na końcowy wynik 12 pkt. złożyły się błędy z pierwszych przejazdów. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęli Luiz Felipe Cortizo Gonçalves De Azevedo Filho na klaczy Sierra du Piedroux Z i Duarte Seabra na wałachu Dourados, którzy po dwóch nawrotach mieli łącznie 13 pkt.


 

W klasyfikacji Global Champions League prowadzi po trzech konkursach team Prague Lions, który obecnie ma 70 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ


 

Zdjęcia: GCL