Europa budzi się z przymusowej przerwy powracając do rywalizacji na parkurach. Zawody międzynarodowe przeniosły się też już całkiem na zewnątrz rozpoczynając tym samym sezon otwarty. W ten weekend mamy szansę oglądać Polaków na zagranicznych parkurach oraz zagranicznych zawodników na zawodach WKKW w polskim Strzegomu.

 

 

CSI3*/1*/YH1* Linz-Ebelsberg (AUT)

Jedna z dwóch imprez trzygwiazdkowych organizowanych w ten weekend w Europie. Na otwartym parkurze zawodnicy powalczą o łączną pule nagród w wysokości prawie 150 000 EUR. Punkty rankingowe będzie można uzyskać w trzech konkursach – piątkowej i sobotniej Dużej Rundzie oraz niedzielnym Grand Prix. Wyniki z tego ostatniego konkursu zaliczane będą do grupy C Longines Ranking. Tu szansę na sukces będą mieli również zawodnicy z Polski. W Linzu powalczą Wojciech Wojcianiec, Andrzej Opłatek, Krzysztof Ludwiczak, Przemysław Konopacki oraz Michał Kaźmierczak. Relacja rozpocznie się w czwartek od 8:00 konkursem dla młodych koni.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Strzegom Spring Open 2021 (POL)

W ten weekend czeka nas również rozpoczęcie sezonu WKKW. Ekipa Świata Koni będzie miała przyjemność przeprowadzić relację z wiosennych, międzynarodowych zawodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, rozgrywanych na terenie ośrodka LKS Stragona Strzegom. Najtrudniejsze z konkursów będą miały rangę czterech gwiazdek. Oprócz tego będzie można oglądać przejazdy zawodników w konkursach 2- i 3-gwiazdkowych. Początek transmisji ze Strzegomia już w czwartek o godzinie 9:00.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2*/1*/YH Azelhof, Lier (BEL)

Zawody międzynarodowe powróciły także do jednego z dobrze znanych, belgijskich ośrodków. Tym razem w Lier zorganizowano zawody w randze dwóch gwiazdek. Swoich sił z parkurem otwartym będą mogli spróbować także mniej doświadczeni zawodnicy w konkursach CSI1* oraz młode konie w zawodach CSIYH1*. Łączna pula nagród jaką przewidziano na te imprezę to prawie 105 000 EUR. Zaplanowane są dwa konkursy zaliczane do Światowego Rankingu – piątkowa Duża Runda i niedzielne Grand Prix. W tych zawodach również będziemy mogli śledzić przejazdy Polaka. Do Belgii pojechał Krzysztof Retka. Pierwsze konkursy już w czwartek.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

W czasie kiedy w Europie mieliśmy przymusową pauzę, za oceanem kontynuowane były zawody. W ten weekend można oglądać relację z 18 tygodnia zawodów w World Equestrian Center w Ohio. Swoją trzecią odsłonę mają zawody ujeżdżeniowe w ośrodku WEC Ocala na Florydzie, tym razem w randze CDI3*. Oglądać można także zmagania podczas zawodów CSI4* rozgrywanych w Meksyku. Oprócz tego dostępne są transmisje z zawodów narodowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Hiszpanii.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom poza granicami kraju. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ