Po międzynarodowych zawodach w skokach i krajowych w WKKW, do Bogusławic zawitała kolejna z konkurencji jeździeckich. W tym tygodniu ośrodek był organizatorem międzynarodowych zawodów w powożeniu. Konkursy na poziomie CAI3* wygrali Katarzyna Kuryś, Rafał Wojtacha oraz Wiesław Sadowski. 

 


Najtrudniejsze konkursy zostały rozegrane w randze CAI3*. Tu rywalizowali zawodnicy singli, zaprzęgów parokonnych oraz czwórek. Najliczniejszą grupę stanowiły zaprzęgi jednokonne. Tu na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Polski Katarzyna Kuryś powożąca wałachem COUNT DOWN. Po trzech próbach na swoim koncie mieli 141,67 pkt karnego. Na drugim stopniu podium stanęła Małgorzata Skupień z wałachem HANDO. Wynik z jakim ukończyli zawody to 152,78 pkt. Na miejscu trzecim, z niewielką stratą punktową, uplasował się Krzysztof Idzikowski razem z wałachem BARYT. Ich wynik końcowy to 153,54 pkt karnego. 


W rywalizacji zaprzęgów parokonnych CAI3* startowało trzech Polaków. Najlepszy okazał się Rafał Wojtacha powożący końmi JOB DROP, LORENZO i EROS. Konkurs ukończyli ze zdecydowaną przewagą i wynikiem 143,38 pkt karnego. Na miejscu drugim uplasował się Dariusz Bajer z końmi JASPER, IDEAAL VS i EMPEROR. Wynik końcowy tego zawodnika to 157,42 pkt karnego. Trzeci w tym konkursie był Marek Baryłko. Zawodnik powoził końmi JISKEFET i JUP LIBERATOR, a wynik z jakim ukończyli zawody to 163,85 pkt karnego. 


Konkurs CAI3*-H4 zakończył się zwycięstwem Wiesława Sadowskiego. Zawodnik startował z końmi NICO JACOBUS, TRACY J.W, YOURI VAN DE KANTWEG oraz WIETSE. Wynik jaki dał im zwycięstwo to 219,26 pkt karnego. Drugim zawodnikiem w tej klasie był Krzysztof Szczepaniak powożący końmi PLUTO XX-2, PLUTO XX-1, PLUTO XX-21 i PLUTO XX-3. Konkurs ukończyli z wynikiem 236,98 pkt karnego. 


W ramach zawodów CAI2* rozegrano dwa konkursy. W rywalizacji zaprzęgów jednokonnych najlepsza okazała się Katarzyna Wieczorek powożąca wałachem LOLEK. Wynik jaki dał jej zwycięstwo to 149,42 pkt karnego. Na miejscu drugim, z wynikiem 149,64 pkt karnego, więc naprawdę niewielką startą, uplasował się Dariusz Raduła z klaczą BACARRA. Miejsce trzecie wywalczył Piotr Mazur powożący wałachem BUTANOL. Ich wynik końcowy to 173,18 pkt karnego. W klasie CAI2*-H2 oglądaliśmy dwa zaprzęgi. Lepszy okazał się Hubert Cytowski powożący końmi BARON II oraz LIPTON. Wygrał z wynikiem 143,90 pkt karnego. Miejsce drugie zajął Hubert Kozłowski razem z końmi MICHEL i BADY (151,77 pkt karnego). 


Najtrudniejszy z konkursów krajowych, klasę C-H2 wygrała Weronika Kwiatek powożąca końmi BŁYSK-S, RONCEWAL i ELDORADO. Wynik końcowy tej zawodniczki to 155,63 pkt karne. W konkursie U25-H1 najlepszy był Bartosz Złoty z klaczą PESTI-G (131,31 pkt karnego), a w klasie U25-P1 Weronika Bogacz z kucem BOHUN (132,17 pkt karnego). W konkursach juniorskich zwyciężyli Hubert Górski z ogierem PICCOLO G oraz Blanka Agnes Jambor (HUN) z kucem ABBEYFIELD THE GLADIATOR. Wśród dzieci najlepszy okazał się 13-letni Wojciech Rosiak powożący kucem LIDER