Podsumowanie i świąteczne spotkanie środowiskowe zorganizowano już po raz 11, a że Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki to najliczniejszy związek wojewódzki PZJ w salach Muzeum było jak zawsze tłoczno…
Tym bardziej, że lista uhonorowanych była w tym roku bardzo długa. Za uzyskane w mijającym roku wyniki wyróżniono (oraz wręczono nagrody i upominki) 121 zawodników i 9 trenerów. Ponadto Prezes PZJ dokonał dekoracji 7 Złotymi i 30 Srebrnymi Honorowymi Odznakami PZJ osób zasłużonych dla środowiska mazowieckiego jeździeckiego, nie tylko działaczy czy trenerów, ale również, co ważne, organizatorów oraz sponsorów zawodów.

   W załączeniu prezentuję zestawienie medalistów i najlepszych wyników (miejsca 1-8 wg „punktacji olimpijskiej”) zawodników WMZJ we wszystkich konkurencjach jeździeckich oraz statystyki medalowe w ujęciu indywidualnym, jak i klubowym. Nowością statystyki jest zestawienie z wyliczeniem udziału procentowego „zdobyczy” medalowej zawodników WMZJ na zawodach MP i PP. Jest się czym pochwalić…

W skrócie:

  • po raz trzeci z rzędu największą ilości medali, bo aż 9 – 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy  zdobyła  Kasia „Perełka” Piasecka. Warte podkreślenia jest, że te medale zdobywała w trzech konkurencjach: ujeżdżenia, skoków i WKKW.
    Jeśli dorzucimy do tego 6 medali brata Janka,  2 taty Piotra i 1 mamy Barbary można uznać, że jest to najbardziej utytułowana rodzina jeździecka nie tylko w WMZJ.
  • w klasyfikacji klubowej niezmiennie lideruje SKJ Trawers Warszawa – w tym roku  14 zawodników tego klubu zdobyło 34 medale – 20 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych, w tym 5 tytułów Mistrzostw Polski i dwa Puchary Polski. Brawo!
    Na drugim miejscu znalazł się debiutujący w tym roku klub: Stowarzyszenie Warszawski Klub Jeździecki z 13 medalami (3 złote, 4 srebrne, 6 brązowych), a na trzecim KJ Kuźnia Nowowiejska z 10 medalami (3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe). Jak widać Kuźnia rozwija się nie tylko jeśli chodzi o organizację zawodów…
  • na zawodach rangi Mistrzostw i Pucharu Polski WMZJ zdobył łącznie 55 medali w tym 20 złotych, 19 srebrnych i 17 brązowych, co daje 23,81% ogólnej ilości medali do zdobycia - w szczególności w ujeżdżeniu: 31,76%, w skokach – 23,96% i WKKW – 25,65%.

Dziękując za wiele tegorocznych emocji i sukcesy, dołączam się do licznych wczorajszych gratulacji oraz życzeń kolejnych i nie mniejszych sukcesów w roku przyszłym…
 
L.D.