Drugi w tym sezonie konkurs Pucharu Świata LEZ wygrał Henrik von Eckermann.

 

Reprezentant Szwecji doskonale rozpoczął rok 2023 zwyciężając dzisiaj w 10-tym konkursie PŚ LEZ w sezonie 2022/2023. A jego partnerem był nieduży, ale waleczny wałach King Edward. Można powiedzieć, że parkur podstawowy dzisiejszego konkursu składał się z 14 przeszkód - 13 znajdowało na parkurze a tą 14-stą była norma czasu. Siedem par zakwalifikowało się ostatecznie do rozgrywki, jednak mogło być ich więcej ponieważ cztery kolejne nie miały błędów na przeszkodach, ale przekroczyły normę czasu.

 

Jako pierwszy w rozgrywce wystartował Gerrit Nieberg/GER na wałachu Ben, który uzyskał czas 34,19 s. Jadący po nim Henrik von Eckerman/SWE na King Edward doskonale pojechał linię przeszkód 10-11-12AB oszczędzając tam cenne ułamki sekund i to dało my czas 33,43 s. Tylko o 0,06 s wolniejszy był Marcus Ehning/GER na ogierze Stargold i ten wynik dał mu drugie miejsce. Po raz pierwszy w rozgrywce konkursu PŚ startowała Pia Reich/GER na klaczy PB Chaconie i nie ryzykując zbyt dużo przejechała bezbłędnie w czasie 40,56 s. Lepszy wynik od niej uzyskał Kevin Jochems/NED dosiadający klaczy La Costa (35,37 s). Na tym koniu jeździł wcześniej Ismael Garcia Roque/ESP i tę parę mogliśmy oglądać podczas CSIO4* w Warszawie. Jadący jako przedostatni Pius Schwizer/SUI na ogierze Vancouver de Lanlore walczył o jak najlepszy wynik, ale był wolniejszy od lidera o 0,6 s i ostatecznie zajął 3 miejsce. Najlepszy czas w rozgrywce uzyskał startujący jako ostatni Edouard Schmitz/SUI na wałachu Gamin van’t Naastveldhof jednak błąd w podwójnym szeregu przekreślił szansę na wygraną (32,04 s).

 

 

W klasyfikacji PŚ LEZ zdecydowanie prowadzi Henrik von Eckermann, który ma 88 pkt. Drugi jest Kevin Staut/FRA (63 pkt). który w Bazylei uplasował się na 8 miejscu. Na trzeciej pozycji jest Julien Epaillard/FRA mający 62 pkt.

 

Kolejny konkurs PŚ rozegrany zostanie podczas zawodów w Lipsku, które odbędą się w dniach 19-22 stycznia 2023.

 

Retransmisje wszystkich konkursów Pucharu Świata z polskim komentarzem są dostępne na platformie ClipMyHorse.TV

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

 


Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Stefan Lafrentz