Jak co roku, Polski Związek Hodowców Koni, organizuje polową próbę dzielności ogierów ras szlachetnych, na wzór prób belgijskich. Próba ta odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2021 roku na terenie Stada Ogierów w Łącku. Ogiery po ukończeniu próby z wynikiem pozytywnym, a także spełnieniu wymagań określonych w programach hodowli, uzyskują prawo użytkowania w hodowli.

 

Do próby zostało zgłoszonych 39 koni, które na podstawie rodowodu są przydzielone do następujących grup sportowych: ujeżdżenie, skoki i WKKW.

Wśród zgłoszonych będziemy mogli zobaczyć m.in. potomstwo ogierów: Diamant de Semilly, Dominator Z, Zinedine, Mighty Magic, Revolution, a także Kannan czy Toulon.

W zależności od zaszeregowania ogierów ocenie będą podlegać następujące cechy: praca w stępie, kłusie i galopie, skoki pod jeźdźcem oraz jezdność i przydatność do konkretnej dyscypliny.

 

Transmisję wideo z tego wydarzenia będzie można oglądać na naszej stronie internetowej jak również na platformie www.ClipMyHorse.TV

 

Program Transmisji LiVE

07.12. (wtorek)

  • 15:15–19.00 – skoki (jeździec firmowy) 6 z grupy C, 30 ogierów z grupy B,
  • 19.30–20.00 – ujeżdżenie (jeździec firmowy) 4 ogiery A


08.12. (środa)

  • 8.00–9:00 – ujeżdżenie (jeździec testowy)
  • 9:30–13.00 – skoki (jeździec testowy)
  • 16:00 – ocena bonitacyjna i liniowa na trójkącie ogierów, które nie były przedstawione do kwalifikacji, a uzyskały pozytywny wynik w PPO oraz ogierów po alternatywnych próbach (hala konkursowa), ogłoszenie wyników PPO

Uwaga! Godziny rozpoczęcia poszczególnych etapów mogą ulec zmianie.

 

W pliku do pobrania lista ogierów

 

Retransmisja wydarzenia dostępna jest na platformie www.ClipMyHorse.TV 
(bezpłatnie można oglądać retransmisję na laptopach i komputerach stacjonarnych)

 

Oglądaj tutaj