Niedzielne konkursy finałowe podczas zawodów ZO w Lesznie zdominował Jarosław Skrzyczyński. W podwarszawskim Aromerze finał dużej rundy wygrały dwie pary.

HZO Leszno

Do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowały się 4 pary. Dwa bezbłędne przejazdy zanotował w niej Jarosław Skrzyczyński, który zwyciężył na wałachu Balou H (38,45 s), a na ogierze Kalyan ‘L’ zajął miejsce drugie (39,99 s). Na trzeciej pozycji uplasowała się Tamara Tybulczuk na wałachu Szifo (4/37,30 s), a czwarty był Marcin Wesoły na wałachu Krekboy Fortuna (40,27 s).

Wcześniej Jarosław Skrzyczyński wygrał jeszcze dwa inne konkursy. W finale średniej rundy miał najlepszy rezultat na wałachu Larum, na którym w drugiej fazie uzyskał czas 25,34 s. Za nim uplasowali się Natalia Sydow na wałachu Nico Gold i Siarhei Kazlou na wałachu Rolex van de Noordheuvel.

Dokładnie 0,06 s wynosiła różnica pomiędzy najlepszymi parami w finale małej rundy 120 cm. Jarosław Skrzyczyński na 6-letnim wałachu Cube zwyciężył z czasem 61,96, a miejsce drugie zajął Michał Tyszko na również 6-letnim ogierze Chevalier (61,99 s). Miejsce 3 i 4 zajęła Zuzanna Kucharska na koniach Vulkana 6 i Quickly van de Celiebrug.

Zwycięstwem Aliny Celmerowskiej na wałachu Chaccartoon W zakończył się finał małej rundy 110 cm. Kolejne miejsca zajęli w tym konkursie Blanka Brzeska na wałachu Egbert i Amelia Arendt na wałachu Cortez.

ZO Aromer

Parkur podstawowy konkursu Grand Prix bezbłędnie pokonały dwie pary. I ponieważ nie odbyła się rozgrywka obie zajęły miejsce pierwsze. Po równo nagrody pieniężne podzielili między siebie Zuzanna Golicka dosiadająca wałacha For Flix oraz Dawid Kubiak startujący na wałachu Standing Ovation. Na miejscu trzecim uplasował się Damian Ostręga, który na wałachu Valencia Volo miał najlepszy czas spośród zawodników z jednym błędem.

W finale rundy średniej zwycięstwo odniósł Maciej Kostrzewski na wałachu Missouri Hippica, który wyprzedził Gabrielę Gruszkę na klaczy Arena i Agnieszkę Cebulak na wałachu Quincy.

Zwycięstwo w finale małej rundy 120 odniosła Patrycja Przybysz dosiadająca klaczy Paris II. W finale o wysokości 110 cm najlepsza była Dominika Choromańska na klaczy Lisa Bona L.