W piątek rozpoczęła się rywalizacja na arenie ogólnopolskiej. W Lesznie trwają HZO-B1*. W Michałowicach zawody w skokach przez przeszkody mają rangę 2*. Najmłodsi zawodnicy zdobywają kolejne doświadczenie podczas HZODiM w Jaszkowie.

 


HZO-B1* Leszno

W konkursie Małej Rundy 1 triumfowała juniorka, Emilia Pietrzak na klaczy szlachetnej półkrwi TESTAROSSA. Zawodniczka była ponad 2 sekundy szybsza od Karola Chrzanowskiego, który zajął drugie miejsce. Zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN BONOVEY. Trzeci w konkursie był Łukasz Troszczyński na wałachu SP LARUM.

 


Konkurs zwykły Małej Rundy 2 zakończył się zwycięstwem Agnieszki Olszewskiej na klaczy szlachetnej półkrwi JURANDA. Para nie popełniła błędów na przeszkodach i uzyskała czas lepszy o niemal 4 sekundy. Miejsce drugie zajęła juniorka Lena Maruszak na oldenburskiej klaczy CALANDRIA. Pierwszą trójkę konkursu zamknęła Małgorzata Ciszek-Lewicka na wałachu rasy SP NIKO.

 


Średnią Rundę rozegrano również na zasadach konkursu zwykłego. Najszybciej i bez punktów karnych konkurs pokonał Łukasz Wasilewski. Zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN HOLLISTER. Miejsce drugie zajął Marcin Matelski na niemieckim wałachu LUGANO. Trzecia w konkursie była Agnieszka Olszewska dosiadająca oldenburskiego wałach OSADKOWSKI SATINO.

 


Dwufazowy konkurs Dużej Rundy zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Retki na westfalskim wałachu NINTO CHICO. Para pokonała bezbłędnie obie fazy konkursu i uzyskała najlepszy czas w fazie drugiej. Na miejscu drugim uplasował się Łukasz Wasilewski na wałachu rasy KWPN GOLDDIGGER GR. Para ta również nie popełniła błędu w żadnej z faz konkursu. Miejsce trzecie należało także do Łukasza Wasilewskiego. Tym razem zawodnik startował na wałachu KWPN HELLUM H&H, a para miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu.

 

Wyniki: TUTAJ

 


HZO-B2* Michałowice

Konkurs Małej Rundy, na poziomie klasy N, rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Bezbłędny i najszybszy w drugiej fazie był Dominik Słodczyk na klaczy UTOPIA BS. Niewiele wolniejsza w konkursie była Karolina Godoś na klaczy COSA CHE, która zajęła drugie miejsce. Trzeci w konkursie był Damian Ostręga na klaczy szlachetnej półkrwi SUMIRA.

 

Kolejnym dwufazowym konkursem rozegranym w Michałowicach była Średnia Runda. W licznie obsadzonym konkursie klasy C triumfował Jarosław Skrzyczyński na holsztyńskiej klaczy FOR PASSION. Bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonał obie fazy konkursu. Niewiele wolniejszy, bo jedynie o 0,11 s, w drugiej fazie był Przemysław Czekaj na holsztyńskim ogierze QUINTUS 93. Miejsce trzecie w konkursie zajął Jakub Krzyżosiak. Zawodnik dosiadał holsztyńskiego ogiera TADI QUINN.

 


Późnym wieczorem zakończy się konkurs zwykły Dużej Rundy. Z parkurem o wysokości przeszkód 140 cm zmierzy się 26 par, m.in. Jarosław Skrzyczyński, Michał Kaźmierczak i Anna Szary-Ziębicka.

 

Wyniki: TUTAJ