Jeszcze w głowach mamy szaleństwa Sylwestrowej Nocy kiedy to rok 2018 przeszedł do historii a już mniej niż jeden tydzień dzieli nas od pierwszych, międzynarodowych zawodów rozgrywanych w Polsce.

 

Ich gospodarzem i organizatorem jest Hipodrom Sopot sp. z o.o. Począwszy od czwartku 10 stycznia 2019 roku przez kolejne dwa weekendy w pięknej i obszernej hali Hipodromu Sopot rozegrany zostanie jeździecki turniej czyli międzynarodowe zawody CSI2*/CSI1*/CSIYH1*/CSIU25/CSICh.

 

W każdym tygodniu zostanie rozegrane po 30 konkursów, w których najlepsi jeźdźcy zdobycz będą mogli po 334 900 zł premii finansowych. Oprócz samych pieniędzy, w każdy piątek i niedziele sopockiego turnieju jeźdźcy walczyć będą o punkty do prestiżowego Longines Rankings. W piątki będzie to konkurs nr 14 Big Tour zawodów CSI2* a w niedziele konkurs nr 27 Grand Prix zawodów CSI2* oraz konkurs nr 30 zawodów dla kategorii U25. Pula nagród każdego konkursów zaliczanych do LR zawodów CSI2* to kwota 89 400 zł, a dla konkursów zaliczanych do LR dla zawodów CSIU25 to 9000 zł. Wszystkie konkursy z serii LR będą konkursami z Grupy D LR, a więc ich zwycięski zawodnik dopisze do swojego konta 50 punktów rankingowych.

 

Na listach startowych prócz reprezentantów Polski znajdziemy jeźdźców z Austrii, Niemiec, Irlandii, Norwegii, Litwy i Rosji. Niewątpliwie jednak największą gwiazdą sopockiego turnieju będzie 52. zawodnik ostatniego notowania Longines Rankings, reprezentant Polski, Jarosław Skrzyczyński.

 

Redakcja Świata Koni wraz z organizatorami zaprasza na relację on-line z tych zawodów. Szczegółowy plan relacji podamy w późniejszym terminie.