Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas trwania międzynarodowych zawodów CSI4* Cavaliada 2018 odbędzie się II Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem.

 

 UWAGA  Retransmisja Czempionatu w oknie powyżej 

 

Tegoroczny Czempionat będzie już drugą edycją tej bardzo udanej imprezy, której organizatorami są: Polski Związek Hodowców Koni w Warszawie, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich w Gnieźnie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W Czempionacie weźmie udział 18 wyselekcjonowanych wcześniej koni w wieku 2 i 3 lat ras małopolskiej, wielkopolskiej i polski koń szlachetny półkrwi.
Warunkiem udziału jest urodzenie się konia w Polsce i posiadanie dokumentu identyfikacyjnego wystawionego przez PZHK oraz spełnienie rodowodowych warunków wpisu do księgi głównej swojej rasy.

Po niewątpliwym sukcesie, jakim była zeszłoroczna edycja Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem jaki przeprowadziliśmy podczas trwania ubiegłorocznych zawodów Cavaliada Poznań postanowiliśmy pójść niejako za ciosem i kontynuować to przedsięwzięcie. W ubiegłym roku impreza cieszyła się wielkim powodzeniem i trudno było znaleźć na trybunach wolne miejsce. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom środowiska postanowiliśmy wraz z naszym patronem medialnym, redakcją Świata Koni przeprowadzić z "II Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem" bezpośrednią relację internetową. Zapraszamy więc na trybuny do hali Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz przed ekrany telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych w sobotę 1 grudnia od godziny 10:00. Chciałbym ponadto powiedzieć, że podobnie jak było to w roku ubiegłym, tak i teraz w katalogu znajdziecie państwo informacje o tym, który z koni uczestniczących w II Ogólnopolskim Czempionacie Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem będzie przeznaczony do sprzedaży. Będzie więc można od razu w Poznaniu dokonać zakupu obiecującego młodego konia - powiedział nam dyrektor biura PZHK, pan Andrzej Stasiowski.

Konie będą oceniane w dwóch klasach:

  • I - konie 2-letnie (klacze, ogiery i wałachy)
  • II - konie 3-letnie (klacze, ogiery i wałachy)

 

Oceny koni dokona komisja powołana przez organizatorów, która będzie pracowała w następującym składzie:

  • Bogdan Kuchejda
  • Łukasz Jończyk
  • Henryk Soboń