Tradycyjnie podczas zawodów WEF w Wellington rozgrywana jest seria konkursów pod nazwą Challenge Cup.

 

Wczoraj do walki o zwycięstwo przystąpiło 36 par i do rozgrywki zakwalifikowało się 6 z nich. Niespodzianką było zwycięstwo brazylijskiego zawodnika Celso Ariani, który w swojej karierze nie wygrał jeszcze żadnego konkursu na zawodach CSI. Dosiadał on 11-letniego wałacha Ukulman de la Nutria (SF, po Quick Star). Co ciekawe, ten koń dopiero od niecałych 4 lat pracuje pod siodłem.

 

„Mój koń jest z Meksyku i tam zazwyczaj zajeżdża się konie w wieku 5-6 lat. Ale z jakiegoś powodu spędził on na łąkach trochę więcej czasy i został zajeżdżony dopiero jako 7-latek. W zeszłym roku mieliśmy kilka bardzo dobrych wyników i wierzę, że razem jeszcze osiągniemy bardzo wiele. Ma ogromną foule i dlatego dzisiejsza rozgrywka bardzo mi pasowała. Ostatnia linia była na siedem lub osiem foule, ale myślę, że dałbym radę pojechać ją nawet na sześć.” – powiedział po konkursie Celso Ariani, który rozgrywkę ukończył w czasie 40,53 s.

 

Na drugim miejscu uplasował się Hunter Holloway/USA na wałachu VDL Bravo S (Ephebe for Ever – Chellano Z) a miejsce trzecie zajął Peter Lutz/USA na wałachu Excellent (Cicero Z van Paemel – Ahorn).


Wyniki: TUTAJ


Zdjęcia: Sportfot