Wiosna już na dobre zagościła w kalendarzu imprez międzynarodowych. Sezon otwarty w najbliższy weekend rozpoczną kadry młodzieżowe i to od dużego wyzwania jakim jest Puchar Narodów. Sezon wystartuje też w Strzegomiu, skąd transmitować będziemy pierwszy międzynarodowy kros w tym roku. 

 

 

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth, Opglabbeek (BEL)

Zawody międzynarodowe skierowane do kategorii młodzieżowych, a przede wszystkim do drużyn, które będą miały szansę zmierzyć się w konkursach zespołowych. W Opglabbeek oglądać będziemy Puchary Narodów wszystkich kategorii czyli Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców oraz Pony. W drużynie Dzieci wystartuje m.in. aktualna, halowa Mistrzyni Polski Gaja Kazimierczak. W PN Juniorów zobaczymy medalistki tej samej imprezy czyli Julię Ganowską, Igę Biegalską czy Nell Sówkę. W grupie Młodych Jeźdźców swoich sił spróbują m.in. Aleksandra Kierznowska i Juliana Suska, a w konkursach CSIOP zobaczymy m.in. multimedalistę polskich parkurów i czworoboków Wiktorię Cwalinę. Konkursy w ramach CSI oraz CSIO rozpoczną się już w środę i od tego dnia warto już śledzić wyniki naszych zawodników. Najpoważniejsze wyzwania, czyli Puchary Narodów, zaplanowane są na czwartek i piątek. Pierwszego dnia wystartują Dzieci i Młodzi Jeźdźcy, a w piątek Juniorzy i zawodnicy na kucach. Te konkursy w całości transmitowane będą na CMH.TV. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CCI Strzegom Spring Open I (POL)

W najbliższy weekend w Strzegomiu oficjalnie powitamy wiosnę i sezon otwarty, bo wystartują tam pierwsze w 2024 roku zawody międzynarodowe w WKKW. Na początek zaplanowano cztery klasy międzynarodowe w krótkim formacie, od jednej do czterech gwiazdek oraz konkursy krajowe na poziomach 100, 100-18 i 80. Wiosnę w Strzegomiu powita prawie 320 koni i ponad 220 zawodników reprezentujących 19 krajów. Jak zawsze, i w tej edycji, medaliści IO czy ME i MŚ w tej niezwykle trudnej konkurencji, będą na wyciągnięcie ręki. Tym razem wystartują m.in. wicemistrzyni olimpijska Sara Algotsson Ostholt/SWE, mistrzyni świata Sandra Auffarth/GER i sześciokrotny medalista olimpijski Andrew Hoy/AUS. Nie zabraknie też polskich nazwisk, a oglądać będziemy mogli m.in. Julię Gillmaier i Pawła Warszawskiego. Zawody to trzy próby, a pierwsze konie na czworoboku pojawią się w czwartek. Najbardziej widowiskowa próba, czyli kros, zaplanowana jest na sobotę i niedzielę i te zmagania będzie można oglądać na żywo w transmisji Świata Koni.  

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Naszych spotkamy też w podczas CSI2* w Peelbergen, gdzie właściwie od poprzedniego tygodnia z powodzeniem startuje Mateusz Tyszko. Tam na zawodników czekają dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking oraz prawie 95 000 EUR w puli nagród. W podobnych zawodach, ale w hiszpańskiej Olivie, startować będzie Jan Chrzanowski. Tu organizator zaplanował trzy konkursy rankingowe oraz prawie 130 000 EUR nagród finansowych. Wiosna to też intensywny sezon hodowlany. W najbliższych dniach będzie można oglądać pokazy ogierów najlepszych europejskich stacji. Na żywo zaprezentują się ogiery z oferty Stal Hendrix, VDL Stud, Helgstrand oraz Smolders Sporthorses.   

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ