Zakończył się drugi dzień zawodów Polskiej Ligii Jeździeckiej w Sopocie. W piątek rozegrano konkursy wszystkich trzech rund. W dwóch konkursach triumfowała 14-letnia Iga Biegalska. W najwyższym konkursie zwycięstwo odniósł Grzegorz Kubiak.

PLJ ZO Sopot

Po południu rozpoczęto zmagania PLJ od konkursu zwykłego Rundy Brązowej. Do rywalizacji na poziomie klasy N przystąpiło dziś 66 zawodników. Drugi dzień z rzędu najskuteczniej ten parkur pokonała 14-letnia Iga Biegalska. Zawodniczka ponownie dosiadała klaczy szlachetnej półkrwi DORAVELLA. Miejsce drugie zajął Jacek Grzywacz z czasem wolniejszym zaledwie o 0,17 s. Zawodnik dosiadał wałacha rasy SP ZET-ŻĄDŁO. Trzeci w rywalizacji był Siarhei Kazlou startujący na ogierze szlachetnej półkrwi LA NOBLESSE VULKAN L.

W konkursie Rundy Srebrnej triumfowała ponownie para Iga Biegalska i klacz rasy SP DORAVELLA. Młoda zawodniczka pokonała parkur konkursu 130 cm bez punktów karnych i uzyskała najlepszy czas spośród 58 startujących zawodników. Dobrą formę podtrzymał również zawodnik KJ Profil Piła Siarhei Kazlou. Zajął on drugie i trzecie miejsce w konkursie startując odpowiednio na wałachu szlachetnej półkrwi HATOKI  i ogierze rasy SP LA NOBLESSE VULKAN L.

Późnym wieczorem zakończył się najwyższy konkurs dnia – Runda Złota, z przeszkodami o wysokości 140 cm. W tej rywalizacji triumfował Grzegorz Kubiak na ogierze szlachetnej półkrwi SZULER. Para pokonała parkur bezbłędnie i w czasie lepszym o prawie 4 s niż zajmująca drugie miejsce Dajana Pawlicka. Ta zawodniczka startowała na hanowerskim wałachu CAPPUCCINO. Na miejscu trzecim, również po bezbłędnym przejeździe, uplasowała się Natalia Palmowska startująca na wałachu rasy KWPN DR.JONES.

ZO-B1* Leśna Wola

Pierwszy konkurs Dużej Rundy rozegrany w ten weekend w Leśnej Woli wygrał Sławomir Szlachta. Zawodnik startował na oldenburskiej klaczy JUST RIDING CALIFORNIA BS. Parkur pokonał bezbłędnie i uzyskał świetny czas 67,88 s. Miejsce drugie zajął reprezentant kategorii młodych jeźdźców Kacper Mróz. Czysty przejazd zaliczył na holsztyńskim wałachu Q DE REVEL. Trzeci czas w konkursie uzyskał Artur Kufel startujący na wałachu rasy KWPN ELANO.