Do rozgrywki konkursu 145 cm LR w Lier zakwalifikowała się Aleksandra Kierznowska i ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu. Miejsce 5 w podobnym konkursie w Samorin zajął też Antoni Strzałkowski, który wcześniej tego dnia wygrał jeden z konkursów CSIYH. 

 

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Piątek w Samorin przyniósł dwa zwycięstwa polskich zawodników. Konkurs dla 5-latków wygrała Anna Stasiak startująca na holsztyńskim wałachu CON SHAPO BA. Zaraz za nią uplasowali się wczorajsi zwycięzcy, Szymon Stasiak i holsztyński ogier MILLION PLEASURE. Konkurs CSIYH wygrał też Antoni Strzałkowski. Ten zawodnik był najlepszy na 7-letnim wałachu rasy SP CASTELLO. W grupie koni 6-letnich drugie miejsce wywalczył Aleksander Lewandowski razem z ogierem CRISTAL BLUE D’IVE Z

 

W piątek rozegrano też pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Parkur okazał się naprawdę wymagający, bo bezbłędnie pokonały go tylko 3 pary. Antoni Strzałkowski na oldenburskim wałachu CLAPTON miał jeden błąd, ale bardzo dobry czas przejazdu zapewnił zawodnikowi 5 miejsce w konkursie. 

 

Najliczniej Polacy wystartowali w konkursie Bronze Tour 120 cm. Miejsce 5, po bezbłędnym przejeździe, zajął tu Józef Pekaniec startujący na ogierze rasy KWPN LEONARDO DA VINCI J.P.P. Bezbłędny był też Aleksander Lewandowski startujący na westfalskim ogierze PACIFICUS 5 oraz Agnieszka Olszewska razem z klaczą rasy SP ALIEAN ZIN'GALERIANI. Zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsca. Za nimi uplasowali się kolejno Adam Kaźmierczak na wałachu LIVANO (3 pkt karne) oraz pary z jednym błędem - Szymon Stasiak na ogierze ARTHUR C Z, Marta Piszczek na wałachu MAVANDER i Agnieszka Olszewska na wałachu INNOCENCE. Bezbłędny przejazd w konkursie 125 cm odnotowała Eryka Mikołajczyk startująca na klaczy ZILENA. Na swoim drugim koniu, wałachu ERRANTO, zawodniczka miała 3 pkt karne za przekroczenie normy czasu. 

 

Na zakończenie dnia 9-ty w konkursie Big Tour 135 cm był Jacek Mierzwiński startujący na oldenburskim wałachu CORLANSKY-PRO. Bezbłędna w tym konkursie była też Natalia Koziarowska dosiadająca klaczy rasy SP CASILDA (12 miejsce). Z jednym błędem z tego  parkur zjechali Aleksander Lewandowski na oldenburskim wałachu ONAGADORI RED WINE oraz Jacek Mierzwiński na wałachu QUINO STAR

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI2* Spring Tour Azelhof, Lier (BEL)

W Lier rozegrano dzisiaj konkurs 145 cm LR. Na parkurze podstawowym błędów nie miała Aleksandra Kierznowska startująca na klaczy rasy KWPN BADORETTE. W rozgrywce para miała jedną zrzutkę, ale z bardzo dobrym czasem uplasowały się na 5 miejscu. Zawodniczka zajęła też miejsce w czołówce konkursu 140 cm. Tu dosiadała wałacha rasy SF AMERIQUE LANDAIS i zajęła miejsce 4. W tym samym konkursie jeden błąd miała Paulina Malinowska startująca na holsztyńskim wałachu CROWN PRINCE 2. Ta zawodniczka bezbłędnie jeździła w konkursie 120 cm, gdzie dosiadała holsztyńskiej klaczy BE CLEAR SR. Para zajęła 13 miejsce. Obie zawodniczki oglądaliśmy też w konkursach CSIYH. W konkursie dla 7/8-latków bezbłędna była Paulina Malinowska na hanowerskiej klaczy PAN AM (29 miejsce). Aleksandra Kierznowska na wałachu rasy KWPN KLASSE ONE miała jeden błąd. W konkursie dla 5/6-latków w sumie 9 pkt karnych miała Paulina Malinowska startująca na westfalskim wałachu CAPRI 133.

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Bezbłędny przejazd w konkursie 150 cm Longines Ranking odnotował dzisiaj Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim ogierze CHEPETTANO. Para, po spokojnej jeździe, zajęła 19 miejsce. Ten sam konkurs, z wynikiem 20 pkt karnych, ukończył też Mściwoj Kiecoń dosiadający wałacha DUKE G. Obaj zawodnicy wystartowali też w konkursie 145 cm i tu żaden z nich nie popełnił błędu. Mściwoj Kiecoń na oldenburskim wałachu CICERO uplasował się na 16 miejscu. Maksymilian Wechta na holsztyńskim ogierze MYSTIQUE, w zdecydowanie spokojniejszym przejeździe, zajął miejsce 40. W innym konkursie, na tym samym poziomie, Maksymilian Wechta na ogierze FIBONACCI S miał jeden błąd. Taki sam wynik uzyskał też Łukasz Piksa w starcie na wałachu rasy SP LUCKY HORSE. Ten zawodnik odnotował za to bezbłędny przejazd w konkursie 140 cm, gdzie dosiadał wałacha rasy SP BENEFIS (25 miejsce). Mściwoj Kiecoń na klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z zjechał z tego parkuru z jednym błędem. Do rywalizacji w piątek dołączył też Bartosz Adamus. Zawodnik na oldenburskim ogierze U2 był bezbłędny w konkursie 120 cm i zajął 13 miejsce. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Jarosław Koziarowski odnotował dzisiaj bezbłędny przejazd w konkursie 135 cm, gdzie startował na ogierze rasy KWPN KING SALVADOR. Para zajęła 26 miejsce. W konkursie 125 cm zawodnik wystartował na dwóch koniach. Na belgijskim wałachu JAMIRO VAN HET EQUIETANERHOF ukończył przejazd z jednym błędem, a na wałachu rasy KWPN LEONARDO miał dwa błędy w drugiej fazie konkursu. 

 

Wyniki TUTAJ