Szanowni Państwo! Sprawa jest bardzo poważna. Zagrożony jest dorobek co najmniej ostatnich 20 lat polskiego jeździectwa. To dzięki nam wszystkim jeździectwo się rozwijało. Powstawały nowe, małe i duże ośrodki jeździeckie i stajnie. Polscy organizatorzy zawodów jeździeckich wspinali się na szczyty, organizując wspaniałe międzynarodowe turnieje. Hasła takie jak Cavaliada, Horse Trials Strzegom, Festiwal Baborówko, Baltica, Silesia, Cracovia czy Hipodrom Sopot stały się w europejskim jeździectwie synonimem wysokiego poziomu organizacyjnego i wspaniałej jakości.

 

Postęp ten nie byłby możliwy, gdyby zabrakło stajni i ośrodków jeździeckich, w których odbywa się organiczna praca od podstaw. Gdyby nie wszystkie szkółki jeździeckie, w których „jeździeckim wirusem zarażają się” kolejne pokolenia Polaków.  To tam właśnie zaczynali kiedyś jeźdźcy, których jeszcze wczoraj mogliśmy podziwiać na hipodromach Polski, Europy i całego Świata.

To wszystko może jednak szybko zniknąć niczym wspomnienie dnia wczorajszego. Restrykcje i ograniczenia nałożone na Polaków związane z walką z pandemią COVID 19 dotykają każdego z nas swoją niedogodnością. Jednak w takich działach gospodarki jak usługi, turystyka czy sport czynią one nieodwracalne spustoszenie. Przedsiębiorcy działający w tych branżach nie wytrzymają tego bez poważnej pomocy Państwa Polskiego!

By ją uzyskać, by zwrócić uwagę rządzących na specyfikę rynku końskiego, który może zniknąć z gospodarczej mapy Polski, redakcja Świata Koni wystąpiła z inicjatywą przekazania na ręce:

 

  • Minister Sportu, Szanownej Pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk
  • Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szanownego Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego 

 

petycji w sprawie wspomożenia w walce o przetrwanie naszych stajni, ośrodków jeździeckich oraz polskich hodowców koni ras szlachetnych. 

Prosimy wejdźcie na podany niżej link, by podpisać petycję. Udostępniajcie tę wiadomość wszystkim znajomym koniarzom.

 

Niech w obydwu ministerstwach zobaczą ile nas jest i jak nam zależy na ratowaniu naszego wspólnego dorobku.

 

 

Kto jak nie Ty?

Kiedy jak nie teraz?

Każdy głos jest ważny!

Każdy głos się liczy!