W tym roku Sopot po raz pierwszy był gospodarzem zawodów w paraujeżdżeniu – na początku listopada na największej w Polsce krytej ujeżdżalni na terenie sopockiego Hipodromu rozegrano Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu. W tych trzydniowych zawodach wystartowali między innymi członkowie kadry narodowej w tej dyscyplinie. Sopot reprezentowała zawodniczka na co dzień startująca w barwach Sopockiego Klubu Jeździeckiego, Aleksandra Wołkowicz – Śliwka.

 

W sopockich mistrzostwach zawodnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe – seniorów i juniorów, a startowali w konkursach podzielonych na pięć poziomów trudności.

 

Wśród seniorów, po trzech dniach zmagań, najlepsza okazała się Monika Bartyś, zawodniczka Klubu Jeździeckiego Golden Dream z Warszawy. W Sopocie Monika startowała na dwunastoletnim wałachu Caspar. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Cycak i Sybilli, na co dzień startujących w barwach KJ Picador. Brązowy medal otrzymał Karol Jędrzejczak z KKJ MAAG, startujący na Luku. Mistrzynią Polski wśród juniorów została debiutująca na zawodach tej rangi Dominika Pączek reprezentująca klub LKJ Lewada Zakrzów, która startowała na trzynastoletniej klaczy o imieniu Quanti. Srebro powędrowało do Aleksandry Twardowskiej i wałacha Mohort.

 

 

 


Zawody przyniosły wiele wzruszeń, szczególnie, że rozegrano także konkursy dla podopiecznych hipoterapii na sopockim Hipodromie. Zadania oparte na programie Olimpiad Specjalnych wykonywali zarówno starsi uczestnicy, jak i ci najmłodsi, dla których był to pierwszy taki występ. Zwycięzcom puchary i nagrody wręczyli Prezydent Sopotu Pan Jacek Karnowski oraz Wiceprezydent Sopotu Pani Magdalena Czarzyyńska – Jachim.