Polscy zawodnicy zdecydowanie stęsknili się za rywalizacją na parkurach. W większości przejazdów naszych reprezentantów ciężko było nawet o zrzutkę. Sezon otwarty od zwycięstwa rozpoczęli Wojciech Wojcianiec i Andrzej Opłatek. W Zielonej Górze we wszystkich konkursach triumfowali Polacy.

CSI3*/1*/YH1* Linz-Ebelsberg (AUT)

Pierwszym z konkursów w jakim startowali Polacy był konkurs dla koni 6-letnich. Tam bezbłędnie jeździł Wojciech Wojcianiec na klaczy ZILENA. Czas jaki uzyskali pozwolił im na zajęcie 4 miejsca. W kolejnym konkursie, dla koni 7/8-letnich, Wojciech Wojcianiec jeździł bezbłędnie na ogierze JARLEY. Doskonały czas przejazdu dał parze zwycięstwo w tej rywalizacji. W tym samym konkursie bezbłędnie jeździł także Andrzej Opłatek na oldenburskim wałachu NORDSTURM 15 (9 miejsce). Ostatnim z polskich akcentów w rywalizacji 7/8-latków był bezbłędny przejazd i 7 miejsce klaczy rasy SP CALLA pod Alexis Goulet (FRA). Konia tego wyhodował Pan Tomasz Wiczanowski.

W konkursie 130 cm czwarte miejsce zajął Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy SP WHOOPY BOY. Para bezbłędnie pokonała obie fazy konkursu. Jeden błąd w drugiej fazie tego konkursu miał Krzysztof Ludwiczak startujący na holsztyńskiej klaczy CONFUA. Kolejny konkurs, dwufazowy 135 cm, zakończył się zwycięstwem zawodnika z Polski. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Opłatek startujący na klaczy ODILE DU SOUFFLET. W tym samym konkursie bezbłędny był także Krzysztof Ludwiczak dosiadający ogiera NIKO (4 miejsce). Miejsca 9 i 10 po bezbłędnych przejazdach zajęli odpowiednio Przemysław Konopacki na wałachu VESCO i Michał Kaźmierczak na wałachu NOTIS. Andrzej Opłatek w starcie na drugim koniu, wałachu CONTHINDER, zjechał z parkuru z jednym punktem karnym za przekroczenie normy czasu w drugiej fazie konkursu.

W najtrudniejszym konkursie dnia przeszkody miały wysokość 145 cm. Tu najlepszy wynik z Polaków odnotował Wojciech Wojcianiec. W starcie na oldenburskim wałachu CHINTABLUE zajął drugie miejsce. Lepszy od niego był jedynie Pius Schwizer (SUI) i wałach AMBROSIO D’ALCY. Piąty w konkursie był Przemysław Konopacki dosiadający klaczy rasy KWPN HOME-RUN (0 pkt karnych). Ten sam zawodnik na wałachu rasy KWPN DUKE miał jeden błąd. Konkurs z 4 pkt karnymi ukończył także Michał Kaźmierczak startujący na wyhodowanym w Estonii ogierze WILANDER. Na swoim drugim koniu, holsztyńskiej klaczy DAME DE PIQUE zawodnik miał 5 pkt karnych.

Wyniki TUTAJ

CSI2*/1*/YH Arezzo (ITA)

Zawody we Włoszech Mikołaj Barański rozpoczął od 2 miejsca w konkursie dla koni 7-letnich, gdzie startował na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA. Zawodnik bezbłędnie jeździł także w konkursie 130 cm CSI2* na wałachu KAZAN VAN DE PITSEMBURG. W tym samym konkursie Laura Barańska po bezbłędnym przejeździe na hanowerskim wałachu CHUCK NORRIS zajęła 9 miejsce. Mikołaj Barański wystartował w jeszcze jednym konkursie – 140 cm CSI2*. Tam na wałachu FREIHERR miał jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu w pierwszej fazie konkursu.

CSI2*/1*/YH Westergellersen (GER)

Na zawodach międzynarodowych w Westergellersen startuje, mieszkająca na co dzień w Niemczech, Cassandra Orschel. W konkursie 130 cm dosiadała holsztyńskiego ogiera Neugeschwend's Fürstin. Po bezbłędnym przejeździe para zajęła 7 miejsce. Na poziomie 135 cm wystartowała na oldenburskim wałachu COPA DEL REY gdzie mieli jeden błąd. Na holsztyńskiej klaczy DACARA E odnotowała bezbłędny przejazd w konkursie 140 cm.

CSI2*/1*/YH Azelhof, Lier (BEL).

Polskę na zawodach w Lier reprezentuje Krzysztof Retka. Zawodnik zajął dziś 11 miejsce w konkursie 130 cm gdzie dosiadał klaczy I ROCK FLOWER. W konkursie dla 5-latków dosiadał dwóch koni. Bezbłędny przejazd odnotował na klaczy LADY ROCK. Na klaczy AKELLAH HERO Z miał jeden błąd. W konkursie dla koni 6-letnich zawodnik wystartował na klaczy KALAHARI ROCK. Po bezbłędnym przejeździe para zajęła 12 miejsce.

CSI2*/J/Ch/YH Zielona Góra (POL)

Zawody rozpoczęły się od konkursu CSICh-B. Tu pierwsze trzy miejsca zajęli młodzi zawodnicy z Polski. Najlepsza okazała się Julia Parda startująca na wałachu CHEYENNE. Miejsce drugie zajął Filip Skrzyczyński dosiadający klaczy WODKA POLKA. Na miejscu trzecim uplasowała się Roksana Nawrocka i klacz PENNY LANE.

W konkursie CSIJ-A zwyciężyła Iga Biegalska. Zawodniczka dosiadała klaczy DORAVELLA. Kolejne dwa miejsca również zajęły młode amazonki z Polski. Na drugiej pozycji uplasowała się Marta Wypiór startująca na klaczy GINA ROYALTY. Miejsce trzecie zajęła Daria Pietrzak, która dosiadała wałacha MONSUN.

Pierwszy z konkursów CSIYH, dla koni 5/6-letnich zakończył się zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego, który dosiadał klaczy rasy KWPN KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR. Miejsce drugie zajął Jan Bobik i wyhodowana w Polsce klacz OMENA. Na Trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Litwy Matas Petraitis i hanowerski ogier QUIDAM STAKKATO.