Wystartować w niej może każdy, kto nie boi się rywalizacji z najlepszymi jeźdźcami regionu i zgłosi się do konkursu. Organizatorzy zapewniają, że wszyscy chętni dostaną szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed wielotysięczną publicznością (szczegóły w regulaminie). Nagrodą dla zwycięzcy będzie udział w Finale Barbórka Cup (piątek 5 grudnia, godzina 20.00), a także start w sobotę i niedzielę, z jednoczesną kwalifikacją do małego Grand Prix.

    Ponieważ czwartkowa runda kwalifikacyjna jest konkursem otwartym, organizatorzy liczą na szeroki odzew w środowisku jeździeckim w regionie. Konkurs ma za zadanie uaktywnić Śląski Okręg Jeździecki, a jednocześnie dać innym związkom możliwość rywalizacji na wysokim, niespotykanym dotychczas w naszym kraju, regionalnym poziomie.
Od maja do sierpnia w Rybniku, Chorzowie i Żywcu rozegranych zostało pięć pierwszych rund kwalifikacyjnych. Najlepsza dwójka z rankingu tych zawodów uzyskuje prawo startu na dwóch koniach w CSI*** Katowice.
    Ponadto po czwartkowej, szóstej rundzie sporządzony zostanie ranking, który wyłoni dwudziestu jeźdźców uprawnionych do startu w finale Barbórka CUP. Rudna finałowa rozegrana zostanie w piątek (5 grudnia) o godzinie 20.00 i będzie najważniejszym wydarzeniem tego dnia, na której skupiać będzie się uwaga całej zgromadzonej w katowickim Spodku publiczności. Pula nagród w tym niezwykle ciekawie zapowiadającym się konkursie wyniesie 6 tysięcy zł.

Wciąż można nabywać bilety na sobotnie i niedzielne konkursy Parady Jeździeckiej CSI***. Zakupu dokonać można za pośrednictwem sieci Ticketpro, bądź w regionalnych punktach sprzedaży. 

W czwartek i piątek wstęp wolny.