W ten weekend w Michałowicach rywalizowali najmłodsi. Podczas tych HZO DiM odbyła się ostatnia już kwalifikacja do Cavaliady Future. W finale grupy A-1 rozdano ostanie punkty w kategorii MINI, a w finale grupy A-2 w kategorii MIDI. W tym samym czasie w hali ośrodka w Zakrzowie trwały HZO w ujeżdżeniu połączone z Halowym Pucharem Śląska Opolskiego.

 

HZO DiM Michałowice

Wszystkie niedzielne finały rozegrano jako konkursy zwykłe z rozgrywką. W grupie A-0 najlepsza była Martyna Grobelny dosiadająca klaczy FRIDA. Finał grupy A-1, i komplet punktów do klasyfikacji Cavaliady Future MINI zdobyła Maja Kliś. Zawodniczka dosiadała klaczy KLARA. Finałowy konkurs grupy A-2, dający punkty w kategorii MIDI, wygrała Paulina Słoniec startująca na ogierze ANAPON MOONLIGHT DANCER. Finał grupy C zakończył się zwycięstwem Ireny Bigaj. Zawodniczka dosiadała wałacha LOTOS. W grupie D bis najlepsza okazała się Paulina Pellowska, która startowała na wałachu MAKUMBA 21.

 

W konkursie Grand Prix grupy D i E nie przeprowadzono dziś rozgrywki. Na miejscu pierwszym zmagania ukończyła Nadia Ambroziak startująca na klaczy DŻARNA. Para zjechała z parkuru przebiegu podstawowego z wynikiem 12 pkt karnych. Miejsce drugie zajęła Dominika Czachór startująca na klaczy MILWI. Na miejscu trzecim uplasowała się Nell Sówka dosiadająca kuce BEN GUN.

 

Do rozgrywki finału Dzieci II i Juniorów Młodszych zakwalifikowały się cztery amazonki. Tam bezbłędny przejazd powtórzyły trzy z nich, a najszybsza była Amelia Lewkowicz. Zawodniczka zwyciężyła dosiadając klaczy rasy KWPN CEREMBER ME M. Na miejscu drugim uplasowała się Helena Piontek startująca na klaczy CHEBBY. Miejsce trzecie zajęła Magdalena Wojda, która dosiadała wałacha CORNET MW.

 

W konkursie Grand Prix Dzieci I wystartowały tylko dwie pary i obie zakwalifikowały się do rozgrywki. Tam skuteczniejsza okazała się Barabara Piontek. Zawodniczka dosiadała westfalskiej klaczy RHIANNA S, a parze przydarzył się jeden błąd na parkurze rozgrywki. Miejsce drugie zajął Filip Kotarba startujący na wałachu szlachetnej półkrwi BAJER.

 

Finał Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej zakończył się zwycięstwem Marceliny Lech startującej na hanowerskim wałachu ARMANI. Była to jedyna para, która pokonała parkur przebiegu podstawowego bez punktów karnych. Miejsce drugie zajęła Maria Brańka Borja. Ta zawodniczka startowała na wałachu rasy KWPN CLINT EASTER. Na miejscu trzecim uplasowała się Marta Wypiór i klacz rasy KWPN GINA ROYALTY.

 

 

HZO-A Zakrzów

W niedziele rozegrano finałowe konkursy dowolne z muzyką, jak również klasyczne programy ujeżdżeniowe. W konkursie C-4 najwyżej oceniono 14-letniego Dionizego Polikowskiego. Zawodnik startował na wałachu rasy KWPN CHARMEUR, a ich przejazd sędziowie ocenili na 70,925%. Miejsce drugie w tym konkursie zajęła juniorka Lena Czakańska dosiadająca klaczy szlachetnej półkrwi VICTORY. Ich przejazd oceniono na 70,042%. Na miejscu trzecim uplasowała się Fransesca Blumel. Jej przejazd na westfalskim wałachu AMBER sędziowie ocenili na 68,000%.

 

Konkurs CC-7 zakończył się zwycięstwem Marka Szczura. Zawodnik dosiadał westfalskiego wałacha FURST AVALON, a  w dzisiejszym przejeździe uzyskali wynik 68,292%. Na miejscu drugim uplasowała się Katarzyna Klein-Fryc dosiadająca oldenburskiego wałacha BERTOLLI GOLD. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 66,975%. Miejsce trzecie, z wynikiem 64,367%, zajęła Aleksandra Krywult i wałach rasy reńskiej SIMSALABIM 55.

 

Najwyżej w konkursie Grand Prix Freestyle została oceniona Żaneta Skowrońska-Kozubik. W przejeździe na niemieckim wałachu ROMANTIC P uzyskała wynik 71,567%. Miejsce drugie zajęła Aleksandra Szulc dosiadająca wielkopolskiego wałacha BREAKDANCE. Ich wspólny przejazd oceniono na 69,417%. Trzeci wynik w konkursie uzyskała Anna-Maria Gawłowska startująca na ogierze szlachetnej półkrwi CARDAMON. Sędziowie ocenili przejazd tej pary na 66,833%.

 

W końcowej klasyfikacji Halowego Pucharu Śląska Opolskiego w kategorii Juniorów na kucach zwyciężyła Nelly Solecka startująca na małopolskiej klaczy WONDERFUL VANILLA. Puchar ukończyły z wynikiem 193,386%. W kategorii Juniorów triumfowała Aleksandra Błachno. Jej przejazdy na holsztyńskim wałachu TRAVENORT’S DIABOLO  sędziowie ocenili w sumie na 207,501%. W kategorii Seniorów  najlepsza okazała się juniorka Lena Czakańska dosiadająca klaczy szlachetnej półkrwi VICTORY. Sumaryczny wynik tej pary w HPŚO to 204,263%.

 

na zdjęciu Kliś Maja i KLARA (HPP DiM Leszno 2019)