Dwóch naszych reprezentantów zakwalifikowało się do rozgrywki konkursu zaliczanego do Longines Ranking w Vejer de la Frontera.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour 2024, Vejer de la Frontera (ESP)

Sobota była dla naszych zawodników bardzo udanym dniem startów w Hiszpanii. Do rozgrywki „małego” Grand Prix o wysokości 145 cm zakwalifikowało się dwóch reprezentantów Polski. Ostatecznie miejsce 8 zajął Andrzej Opłatek na wałachu Le Cordial, który swój drugi przejazd ukończył z wynikiem 4 pkt. Adam Grzegorzewski na klaczy Valanna miał 8 pkt i zajął 12 miejsce w klasyfikacji.

W konkursie zwykłym o wysokości 135 cm bezbłędnie parkur pokonał Andrzej Opłatek na wałachu Chaccossini i para ta uplasowała się na 8 pozycji. Z wynikiem 0 pkt. swoje przejazdy ukończyli dzisiaj jeszcze Maksymilian Wechta na ogierze Wimster w konkursie 130 cm (4 m.) oraz Stanisław Opielewicz na ogierze Farfan M w konkursie 110 cm (4 m.).

CSI2* Peelbergen (NED)

Również w dzisiejszym finale rundy 5 i 6-latków bardzo dobrze pokazały się młode koni naszych reprezentantów. Konkurs rozegrany był jako dwufazowy i wysokie 3 miejsce zajęła w nim Aleksandra Lusina-Gołaś na klaczy Cleo. Na miejscu 16 sklasyfikowany został Mateusz Tyszko dosiadający klaczy Sonora – ta para również nie miała błędów.

Kolejny bezbłędny przejazd podczas tych zawodów zanotowała także Zofia Michalak, która dzisiaj na klaczy Elizabeth Z zajęła 17 miejsce w konkursie 140 cm.