Z sukcesami polscy zawodnicy zakończyli sobotnie starty za granicą. Wysoko w konkursach Longines Ranking uplasowali się Andrzej Opłatek i Jarosław Skrzyczyński. Dobrą formę podtrzymali też młodzi zawodnicy w Linz. 
 

 

CSI3* Opglabbeek (BEL) 

Z konkursem 150 cm LR ponownie zmierzyło się dwóch polskich zawodników. Do rozgrywki awansowało jedynie 8 par, w tym Jarosław Skrzyczyński dosiadający wałacha rasy KWPN Komboy. Para również tam nie popełniła błędu, a z bardzo dobrym czasem uplasowali się na wysokim, 3 miejscu. Michał Ziębicki na belgijskim ogierze był o krok od rozgrywki, ale przekroczenie normy czasu oznaczało 2 pkt karne i ostatecznie 15 miejsce. Michał Ziębicki bez błędów jeździł też w konkursie 140 cm, w którym na klaczy rasy KWPN First Lady zajął 12 miejsce. W konkursie 135 cm w ramach CSI3* czysty przejazd odnotowała Anna Szary-Ziębicka w starcie na oldenburskim wałachu Luciano (5 miejsce). Jeden błąd w pierwszej fazie miała Maria Brańka-Borja, która dosiadała wałach Diamond 2000 Z (13 m). 

 

W konkursie 130 cm CSI1* Maria Brańka-Borja odnotowała za to bezbłędny przejazd na wałachu Innocent van het Hulgenrode Z i uplasowała się na 12 miejscu. Na swoim drugim koniu, holsztyńskiej klaczy Camilla 139, zawodniczka miała jeden błąd w pierwszej fazie. Na poziomie 120 cm bezbłędnie jeździła Eliza Zawadzka, która na klaczy rasy KWPN Lemonade TN uplasowała się na 5 miejscu. Jeden błąd w drugiej fazie tego konkursu miał Krzysztof Okła w starcie na wałachu rasy SBS Feeling de La Houssiere. W konkursie CSI1* na poziomie 115 cm wystartował jeszcze Mikołaj Ziębicki, który na ogierze Magnificent Z parkur pokonał bezbłędnie i wywalczył 6 miejsce. 

 

Wyniki TUTAJ

 

 

CSIO Youth Nations Cup, Linz (AUT)

W sobotę rozegrano już pierwsze konkursy GP, a jednym z nich było GP CSIU25 o wysokości 145 cm. Po jednym błędzie w parkurze podstawowym tego konkursu miały Lena Maruszak na hanowerskim ogierze VHS QUADRO oraz Julia Ganowska na wałachu rasy KWPN JORNIAN BLUE F. Zawodniczki zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce w konkursie. 

 

W konkursie juniorskim 125 cm w czołówce uplasowała się Paulina Pellowska. Na ogierze MY BLUE PLEASURE D'IVE Z była bezbłędna i zajęła 5 miejsce. Błędów na tym parkurze nie miała też Nell Sówka w starcie na oldenburskim wałachu DIGISPORT MALIK (13 m.) oraz Ewa Macieszczak dosiadająca wałacha rasy KWPN SECRET WEAPON L (16 m). 

 

Formę z wczorajszego konkursu podtrzymali też zawodnicy CSIOCh. Dzisiaj na parkurze 120 cm ponownie bezbłędna była Lila Kulesza startująca na holsztyńskim wałachu UNBELIEVABLE i zajęła 5 miejsce. Zaraz za nią uplasował się też Adam Goszczyński dosiadający klaczy rasy SP LORINA. Na czysto w tym konkursie jeździła jeszcze Alicja Kosmol na klaczy rasy KWPN FEREUSA (9 m.) oraz Hanna Pis na wałachu rasy SP REBELIANT (21 m). 

 

Do rywalizacji powrócili też zawodnicy CSIOP. Jeden błąd w dzisiejszym konkursie 120 cm odnotowała Olga Patecka startująca na wałachu BOCO AN MHUILEANN i zajęła 13 miejsce. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI3*/CDI3* Pferdefestival Redefin (GER)

W Redefin rozegrano dzisiaj konkurs 145 cm LR, ale niestety bez powodzenia jeździli w nim nasi zawodnicy. W konkursie wystartowała Cassandra Orschel na westfalskim wałachu Eldorado 164, Mściwoj Kiecoń na westfalskiej klaczy Idealisca oraz Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze Karnac Red Wine. Wszyscy mieli po równo 12 pkt karnych. 

 

Bezbłędnie nasi zawodnicy jeździli za to w konkursie 135 cm, ale bez zbędnego ryzyka. Krzysztof Ludwiczak na oldenburskiej klaczy Miss Kanilvia Ps zajął 28 miejsce, a Mściwoj Kiecoń na oldenburskim wałachu Cicero był 31. Dobry przejazd w konkursie 130 cm odnotował też Krzysztof Ludwiczak, który na oldenburskim wałachu Croslove zajął 9 miejsce.   

 

Na czworoboku oglądaliśmy dzisiaj jedynie Olgę Safronovą w konkursie GP Freestyle. Zawodniczka w starcie na oldenburskim wałachu Sandro D Amour została oceniona na 70,240%, co pozwoliło parze zająć 9 miejsce w konkursie.   

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

 

CSI4* Montefalco (ITA)

Z konkursem rankingowy zmierzył się dzisiaj ponownie Andrzej Opłatek. Na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL był bezbłędny na parkurze 145 cm i szybki co dało wysokie, drugie miejsce w konkursie. 

 

LE CORDIAL i Andrzej Opłatek  

 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI3* St Tropez - Grimaud (FRA)

Jacek Polikowski w sobotę dał odpocząć bardziej doświadczonym koniom. W konkursie 115 cm wystartował na ogierze Agandor Z i po bezbłędnym przejeździe zrezygnował ze startu w  rozgrywce (13 m.). Na 6-letnim ogierze Defender Z zmierzył się z konkursem CSIYH, w którym mieli dwa błędy. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ