Świat Koni - Twoje okno na konie, jeździectwo i sporty konne.

Strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Akceptuję
Banner Banner Banner Banner Banner Banner
Cena: 3950000 zł.

POSIADŁOŚĆ pod Radzyniem Podlaskim

Ekskluzywne wnętrza mieszkalne, położenie które gwarantuje daleko idącą intymność a także anonimowość a do tego profesjonalnie przygotowany prywatny ośrodek jeździecki - to największe zalety prezentowanej nieruchomości.

To wspaniałe miejsce do życia a także do rozwoju pasji jeździectwa. Doskonała lokalizacja gwarantuje szybką komunikację z dużymi ośrodkami takimi jak Warszawa, Lublin czy Białystok.

------------------------------------------------------------------------

Charakter posiadłości nie musi wiązać się tylko z jeździectwem. Istnieje możliwość zmiany przeznaczenia budynku na: hotel, restauracje, komercyjny ośrodek jeździecki i inne. Duża prawie 6-cio hektarowa działka z powodzeniem pozwoli na realizację pomysłów prywatnych jak i przedsięwzięć biznesowych. Charakter obiektów jest bardzo uniwersalny.

--------------------------------------------------------------------------

Droga do posiadłości prowadzi przez prywatny las. Przejeżdżając przez bramę wjazdową zatrzymujemy się na dużym placu, który przylega do okazałego budynku mieszkalnego.

W budynku, poza pięknie wykończoną częścią prywatną oraz przestronnym biurem w stylu angielskim, znajdziemy 12 pokoi gościnnych (każdy z oddzielną łazienką). Dodatkowo znajdziemy tu duży pokój konferencyjny, dodatkową oddzielną kuchnię, czytelnię a także przestronny holl z dużym kamiennym kominkiem w którym zaaranżowano miejsce na mniej formalne spotkania.

Infrastruktura jest ukryta i nie zaburza estetyki posiadłości.

Dom wraz z przylegającą dużą działką rekreacyjną jest wyraźnie oddzielony od części jeździeckiej.

W odległości ok. 50 m od budynku mieszkalnego znajduje się elegancko wkomponowany w krajobraz budynek stajni. Budynek ten posiada część mieszkalną oraz niezależne media. 

W najdalszej części posiadłości, tuż przy lesie, usytuowano kryty wybieg dla koni.

Cała posiadłość to miejsce przyjazne, intymne, gwarantujące dobrą energię do pracy i wypoczynku.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Lokalizacja

Nieruchomość znajduje się ok. 300m przed miejscowością Sitno, jadąc od drogi Radzyń Podlaski-Lublin. Składa się z działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 5,81 ha. Położona jest w ustronnym miejscu w odległości ok. 400 m od najbliższych zabudowań.

Nieruchomość graniczy: od wschodu z łąkami, od zachodu z obszarem leśnym, od północy z drogą gruntową, dojazdową do posesji.

Warunki terenowe

Siedlisko znajduje się w północnej, najbardziej wyniesionej części terenu. Budynek mieszkalny z funkcją agroturysytczną znajduje się w części północno-wschodniej siedliska w odległości ok. 30 m od budynku stajni. Budynek usytuowano w osi wschód-zachód, tj. prostopadle do osi stajni. Front budynku z głównym wejściem znajduje się od strony północnej.

W części południowej działki wykonano kryty wybieg dla koni. Znajduje się on w odległości ok. 180 m od stajni.

Komunikację wewnętrzną siedliska stanowi droga wewnętrzna z placem manewrowym i rondem objazdowym przy budynku mieszkalnym.


Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną

Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną jest inwestycją główną gospodarstwa agrotutystycznego.
Dane techniczne:

powierzchnia zabudowy: 363,70 m2
powierzchnia użytkowa ogółem: 415,00 m2 
w tym część mieszkalna: 121,30 m2 
w tym część agroturystyczna: 293,70 m2
kubatura: 2316 m2
Na funkcję agroturystyczną przeznaczono:

poddasze użytkowe, z pokojami gościnnymi jednoosobowymi – 12 szt.
segment `lewy` na parterze z zapleczem techniczno-kuchennym, jadalnią i sanitariatami.

Pokoje gościnne posiadają pow. ok. 10 m2 każdy. Wyposażone są w łóżka małżeńskie zamiennie dwa łóżka pojedyncze, szafki nocne, szafy w zabudowie, stół, krzesła. Każdy pokój ma swoją łazienkę o pow. ok. 4 m2 z wyposażeniem: sedes, umywalka, prysznic. Wejście do pokoi jest z korytarza głównego.

Jako zaplecze dla pokoi gościnnych przewidziano: pomieszczenie na pościel brudną, pościel czystą oraz pokój socjalny.

Na parterze budynku znajdują się:

przestronny hall z kominkiem pełniący funkcję wypoczynkową dla gości
zaplecze kuchenne
pokój socjalny
sala konferencyjna
część mieszkalna Właścicieli

Układ, wyposażenie i wykończenie zaplecza kuchennego wg. wymogów sanitarnych w tym zakresie, tj.:

podłogi zmywalne: terakota bezpoślizgowa z cokołem przyściennym o wys. 8-10 cm i wyobleniem naroży i krawędzi
ściany: glazura do wysokości 2,0 m, a w korytarzu do wysokości 1,60 m.

Instalacje:

budynek posiada przydomową oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m3 na dobę
do budynku doprowadzona jest linia kablowa NN
na budynku wykonana jest instalacja odgromowa
budynek podłączony jest do przyłącza wodociągowego a dodatkowo na terenie siedliska znajduje się ujęcie wody ze studni głębinowej
w budynku wykonana jest instalacja CO (dwie kotłownie gazowe)
instalacja gazowa poprowadzona jest z podziemnego zbiornika na gaz zlokalizowanego na posesji (oddzielna instalacja dla części mieszkalnej i dla części agroturystycznej)
Istnieje możliwość zmiany przeznaczenia części mieszkalnej na część agroturystyczną, uzyskując dodatkową przestrzeń hotelową o powierzchni 121,30 m2.

Wszystkie pomieszczenia mają zapewnioną wentylację grawitacyjną.

Budynek stajni z zapleczem socjalnym

Budynek stajni zlokalizowany jest w zachodniej części siedliska w odległości ok. 30 m od budynku mieszkalnego, ok. 25 m od granicy z lasem, ok. 40 m od drogi gruntowej biegnącej przy lesie od strony północnej,

Stajnia przeznaczona jest do hodowli koni w celach rekreacyjnych.

Budynek stajni jest budynkiem parterowym bez podpiwniczenia, wolnostojącym przeznaczonym dla gospodarstwa agroturystycznego specjalizującego się w hodowli koni. W obiekcie może przebywać jednorazowo 9 szt dorosłych koni tj. obsada: 10,8 DJP. Magazyn pasz znajduje się na poddaszu użytkowym.

Dane techniczne:

powierzchnia zabudowy: 250,20 m2
powierzchnia użytkowa: część inwentarska 155,70 m2, część socjalna 52,20 m2 – łącznie 207,90 m2
kubatura: 1502,00 m2
obsada: konie 9 szt.
W części inwentarskiej budynku znajdują się: 2 boksy dwustanowiskowe, 5 boksów jednostanowiskowych, siodlarnia oraz sanitariat. Boksy wydzielone są przegrodami z desek grubości 3,5 cm gładzonych i układanych poziomo na tzw. sztorc do wysokości 1,80 m. Furtki drewniane na zawiasach szerokości 1,00 m. Szerokość korytarza w stajni to 3,00 m.

Zastosowane przegrody zewnętrzne oraz docieplenie stropu składowanymi paszami objętościowymi spełniają wymogi dla uzyskania właściwego mikroklimatu w ciągu całego roku.

Wentylacja nawiewna poprzez otwarcie wrót oraz szczeklinami w dolnych fragmentach tych wrót. Wywiew poprzez 2 kanały typu Chanarda.

System chowu półściółkowy tj. na posadzce utrzymywana jest warstwa suchego trotu, obornik usuwany jest ręcznie.

Zbiornik na gnojowicę usytuowano od strony lasu w odległości 7,50 m od granicy i 20 m od budynku stajni (pojemność 25 m3). Nieczystości z części socjalnej budynku odprowadzane są do przydomowej oczyszczalni ścieków.

W obiekcie znajduje się część mieszkalna o powierzchni 52,20 m2, która składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki z ubikacją. Ogrzewanie kominkowe (możliwość podłączenia instalacji gazowej i montażu pieca dwufunkcyjnego).

 


Kryty wybieg dla koni

Obiekt wolnostojący, parterowy o konstrukcji halowej z przeznaczeniem na kryty wybieg dla koni. Budynek o bryle ukształtowanej na dźwigarach łukowych, dostosowanej do krajobrazu nizinnego, przykryty blachą trapezową.

Dojazd do budynku wewnętrzną gruntową drogą dojazdową od istniejących zabudowań. Oświetlenie hali światłem naturalnym poprzez naświetła dachowe wykonane z płyt trapezowych poliestrowych HalleLux T-45 gr 2 mm zbrojonych włóknem szklanym. Dodatkowo oświetlenie halogenowe zamontowane na dźwigarach budynku. W budynku zamontowano zraszacze, dodatkowo zainstalowany jest system alarmowy. Pod wybiegiem wykonano drenaż. Podłoże z piasku zmieszanego z trocinami drewnianymi.

Wentylacja budynku grawitacyjna poprzez wywietrzniki dachowe (400), nawiew poprzez szczelinę pomiędzy opaską a poszyciem budynku oraz poprzez nieszczelności przy bramach i drzwiach.

Zaprojektowano drewnianą bandę ochronną wewnątrz budynku z desek o grubości 38mm mocowaną do wewnętrznych słupków drewnianych o przekroju 2x4x14cm. Drewniane słupki mocowane do podwaliny fundamentowej i oparte o konstrukcję wiązara.

Podstawowe dane techniczne:

długość 36,34 m
szerokość 23,52 m
wysokość 8,58 m
powierzchnia zabudowy 784,16 m2
powierzchnia użytkowa 604,35 m2
kubatura 4662,26 m3

Zapraszam na prezentacje.

 

Kontakt

Paweł Laszczyk

tel. 690 492 225

mail: biuro@esapro.pl

Ogłoszenia promowane
cena:
20 000 Euro zł
5-letnia klacz - ...
Matka: Branka
Ojciec: Landor