W nocy z piątku 5 sierpnia 2022 roku na sobotę 6 sierpnia 2022 roku odszedł od nas człowiek na trwałe związany z polskim jeździectwem sportowym, zawodnik konkurencji skoki przez przeszkody, a później trener jeździectwa I klasy – Zbigniew Kaczorowski.

 


Sportową karierę skoczka rozpoczął jako młody junior sekcji jeździeckiej klubu CWKS Legia Warszawa. Talent i pracowitość przyniosły mu w 1976 i w 1977 roku tytuły Mistrza Polski Juniorów, które wywalczył startując na koniu Arendarz.

Po zakończeniu kariery czynnego sportowca i zawodowego żołnierza WP, Zbigniew Kaczorowski, absolwent AWF, rozpoczął swoją przygodę jako jeździecki szkoleniowiec.
Na tej drodze znalazły się między innymi prowadzenie jeździeckiego klubu sportowego w Kuwejcie, szkolenie kawalerii w egzotycznej Malezji czy zorganizowanie i prowadzenie klubu jeździeckiego w Iranie.

Jednak nie tylko dalekie i egzotyczne kraje były areną Jego pracy szkoleniowej. W kraju organizował i prowadził jako menadżer w pełni profesjonalny klub jeździecki KS Garo.

W 2012 roku został członkiem Zarządu PZJ, pracował w radzie Szkolenia Jeździeckiego czy Radzie Trenerów, a w latach 2018 – 2020 pełnił funkcję trenera młodzieżowej KN PZJ w skokach przez przeszkody.

 


W trakcie swojej kariery czynnego zawodnika zawsze ambitnie walczył o sportowy sukces. To samo przekazywał swoim jeździeckim wychowankom.
Niestety Zbigniew Kaczorowski przegrał swoją walkę o życie z nowotworem złośliwym.

Odszedł od nas zawsze wyważony w swoich opiniach i kulturalny trener, człowiek pogodny i koleżeński, chętnie dzielący się z innymi swoją bogatą wiedzą.

 


O szczegółach dotyczących pogrzebu Zbigniewa Kaczorowskiego poinformujemy tak szybko, jak będzie to możliwe.