Znane ze startów od 2014 roku pod Janem Bobikiem konie Chacco Amicor oraz Chacco Amicor ZM w 2020 roku startować będą pod nowym jeźdźcem – Jarosławem Skrzyczyńskim.

 


Poproszony o krótki komentarz w tej sprawie właściciel koni, pan Jan Zybała powiedział nam:

Konie zostały zakupione przeze mnie z myślą o polskiej ekipie, która walczyła w 2019 roku o olimpijską kwalifikację. Umowa współpracy jaką zawarłem z Janem Bobikiem obejmowała właśnie ten okres i ten cel. Ponieważ cel nie został osiągnięty, podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z tym jeźdźcem. Obecnie jeźdźcem Chacco Amicor oraz Chacco Amicor ZM jest Jarosław Skrzyczyński. Zmiana ta ma na celu dalszą promocję obydwu koni w wyższych konkursach na międzynarodowej arenie.

 


Obydwa konie przyszły na świat w Gestüt Lewitz, słynnej, niemieckiej stadninie koni należącej do nie mniej słynnego Paula Schockemöhle. Obydwa też są potomkami bardzo popularnego w hodowli koni sportowych meklemburskiego reproduktora Chacco Blue.

 

Gniady Chacco Amicor ZM urodził się nieco wcześniej, bo 20 maja 2009 roku, a jego matką jest westfalska klacz Pilotine. Kasztanowaty Chacco Amicor urodził się 5 czerwca 2009 roku, a jego matką jest klacz Quickcent.

 

Warto chyba dodać, że 11-letni ogier Chacco Amicor jest koniem, który pod swoim poprzednim jeźdźcem uzyskał olimpijską kwalifikację (konkurs PN na zawodach w Maroku CSIO4*-W Rabat 2019).