Dzisiaj w Atenach rozegrany został konkurs Pucharu Narodów będący jednocześnie Finałem Europejskiej Dywizji II.

 

Reprezentacja Polski walczyła w o prawo udziału w Finale Longines Nations Cup w Barcelonie, który dawałby szansę na uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. By jednak wystartować w Hiszpanii dzisiaj zespół Polski musiałby wygrać lub zająć drugie miejsce. Niestety zajęliśmy trzecie.

 

Pierwszy nawrót doskonale się zaczął dla naszego zespołu. Wojciech Wojcianiec na Chintablue pojechał bezbłędnie. Drugi w zespole, Andrzej Opłatek na Stakkatanie miał zrzutkę na członie B potrójnej kombinacji oraz na rowie z wodą – 8 pkt. Jan Bobik na Chacco Amicor zrzucił ostatnią przeszkodę na parkurze - 4 pkt. Ostatni w zespole, Krzysztof Ludwiczak na ogierze Nordwind miał błąd na stacjonacie nr. 8. Tym samym zespół Polski ukończył pierwszy nawrót z wynikiem 8 pkt. co dawało 4 miejsce w klasyfikacji. Prowadzili Norwegowie (0 pkt.) a za nimi znajdowały się ekipy Portugalii i Węgier (po 4 pkt.).

 

W drugim nawrocie nasi zawodnicy pojechali doskonale. Bezbłędne przejazdy Wojciecha Wojciańca, Andrzeja Opłatka i Jana Bobika pozwoliły zachować 8 pkt. i Krzysztof Ludwiczak nie musiał już startować. To co pozostało to czekanie na wyniki pozostałych ekip, znajdujących się przed nami. Ale zarówno Norwegowie jak i Portugalczycy także mieli po trzy bezbłędne rundy i zachowali wyniki z pierwszego nawrotu. Tym samym wygrał zespół Norwegii z wynikiem 0 pkt., Portugalia zajęła drugie miejsce z wynikiem 4 pkt. a Polska uplasowała się na miejscu 3. Niestety nie dającym awansu do Barcelony.

 

W porannym konkursie 2-fazowym o wysokości 145 cm wysokie 2 miejsce zajął Andrzej Opłatek na 8-letnim ogierze Conthinder.

 

Wyniki: TUTAJ