Ostatnie lata na zawodach CDI to światowy trend odchodzenia od papierowych arkuszy sędziowskich na rzecz wersji elektronicznej. Po roku przygotowań i testów, w miniony weekend pierwszy raz w Polsce na Zawodach Ogólnopolskich JKS Barłomino przeprowadzono zawody z wykorzystaniem systemu paperless!
 

 

Dzięki współpracy obsługi komputerowej HTE marketing Jacek Ryczywolski i platformy livejumping.pl, opracowano autorski program pozwalający na obsługę zawodów zgodnie z aktualnymi wymaganiami nowoczesnego eventu ujeżdżeniowego. Najistotniejsza część projektu to wyeliminowanie tradycyjnych arkuszy, i przesyłanie ocen oraz komentarzy w formie elektronicznej. Po podpisaniu wyników arkusze sędziowskie trafiają bezpośrednio na maila zawodników. Warto podkreślić, że to nie tylko działania proekologiczne, ale również mające pozytywny wpływ na rozwój szkolenia.

 

System został opracowany przy współpracy z polskimi sędziami FEI w konkurencji ujeżdżenia, którym dziękujemy za zaangażowanie. Cała procedura używania systemu została również usystematyzowana w regulacjach PZJ, którą znajdziecie Państwo na stronach Związku.