W niedzielne popołudnie w Lesznie rozegrano ostatni finał tegorocznych HMP i HPP DiM. I po nim poznaliśmy medalistów we wszystkich kategoriach.

W kategorii D-bis rozegrano dwie rozgrywki o medale. W tej o medal złoty wystartowały dwie amazonki i obie pokonały parkur bezbłędnie. Lepszy czas uzyskała Victoria Ferjan dosiadająca wałacha Corbinian i to ona stanęła na najwyższym podium. Srebrny medal wywalczyła Julia Kwiatkowska na klaczy Miranda Gloria. Do rozgrywki o medal brązowy stanęły trzy pary. I zwycięsko wyszła z niej Anna Korus startująca na klaczy Jybora. Ostatecznie miejsca 4 i 5 zajęły Carla Moczkowska na klaczy Milagross i Kinga Biszkowiecka na wałachu Biotop Bojtorian.

W grupie D prowadzenie utrzymała Zofia Kamińska. Co prawda w oby nawrotach finału przytrafiły się jej błędy w przejazdach na wałachu Portos, ale mimo wszystko utrzymała przewagę na pozostałymi zawodnikami i zasłużenie wygrała złoty medal. Na kolejnych miejscach uplasowały się amazonki mające także na imię Zofia – srebro wywalczyła Zofia Hart Dyke na klaczy Happy Day, a medal brązowy trafił do Zofii Biel startującej na ogierze Chippendale

Dokładnie 9 par walczyło miedzy sobą w rozgrywce o medale w kategorii A0. Różnice w czasie były niewielkie i na podium stanęły 3 zawodniczki. Złoty medal wywalczyła Natalia Czyżyk-Zahiu która na ogierze Diament Wiktorowa ukończyła przejazd w czasie 28,50 s. Po srebro sięgnęła Hanna Mordzelewska na klaczy Etna (29,39 s). A medal brązowy trafił do Aleksandry Sławińskiej startującej na wałachu Meras (31,28 s).

W finale HMP młodzików na kucach do rozgrywki zakwalifikowało się 9 par. I dwie najlepsze z nich dzieliło zaledwie 0,02 s. Najszybszy przejazd należał do Mai Głoskowskiej dosiadającej klaczy Impresa Miss Nando, która pomiędzy celownikami spędziła dokładnie 30,06 s. O te 0,02 s wolniejsza była Antonina Pycha na wałachu Brave Heart 8 i to ona zdobyła medal srebrny. Na najniższym stopniu podium stanęła Zofia Reimann startująca na wałachu Mroczek (31,44 s).

Ostatni finałowy konkurs miał rozstrzygnąć o zwycięstwie w HPP w grupie A1 i również on zakończył się rozgrywką. Najlepszy wynik uzyskał w niej Ignacy Luboński, który na wałachu S-Piorun ukończył przejazd w czasie 26,20 s. Niewiele wolniejsza była Maja Głoskowska na klaczy Wedog Pride N Joy i ta amazonka zdobyła medal w kolorze srebrnym (26,98 s). Po brąz tym razem sięgnęła Amelia Marszałek dosiadająca ogiera Lasek (26,92 s).

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

W celu zakupu przejazdu zapraszamy do naszego stanowiska lub kontakt telefoniczny: 694427502