Zgromadzenia na 150 osób z obowiązkiem zasłaniania nosa i ust lub stosowania dystansu 2 metrów i jednocześnie ta sama liczba uczestników wesel i organizacji imprez rodzinnych ale bez konieczności stosowania maseczek – tak będzie od najbliższej soboty.

 

Rząd ponownie dopuszcza możliwość zgromadzeń, w których uczestniczyć może do 150 osób. Podczas tych zgromadzeń obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust lub utrzymywanie dystansu między uczestnikami 2 metrów.

Ponadto od przyszłej soboty możliwa będzie organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 uczestników bez obowiązku stosowania maseczek.

Nie wiemy jeszcze nic na temat jak wpłyną te decyzje na organizację imprez sportowych. Czy będzie możliwe rozgrywanie ich z ograniczoną ilością widzów na trybunach?

Na obecną chwilę Ministerstwo Sportu i Turystyki nie formułuje żadnych komunikatów w tej kwestii. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że konkretnych informacji możemy spodziewać się w najbliższy piątek lub najpóźniej w sobotę. Nie mozna wykluczyć, że w zawodach jeździeckich na otwartym hipodromie uczestniczyć będzie mogło do 150 osób. Czy w liczbie tej zawarta będzie jakaś pula dla widzów? Zobaczymy co przyniesie rozporządzenie ministra sportu. 

 

UZUPEŁNIENIE:

Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego – Jan Sołtysiak przekazał nam informację, że po rozmowach w ministerstwie sportu, zgodnie z jego wiedzą, pewny jest limit 150 uczestników w imprezach sportowych, ale bez udziału publiczności.