Wczoraj w holenderskim Valkenswaard odbył się zespołowy konkurs kwalifikacyjny w skokach dla państw z grupy G.

 

O dwa miejsca dające prawo do udziału w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich walczyło 6 zespołów. Zwyciężyła reprezentacja Nowej Zelandii, która ukończyła zmagania z wynikiem 17 pkt. Pod wodzą Heleny Stormanns/GER ekipa składzie Bruce Goodin na Backatorps Danny V (4/4), Samantha McIntosh na Check In (4/0), Tom Tarver-Priebe na Popeye (12/0) i Daniel Meech na Fine (5/nie wystartował) Nowozelandczycy osiągnęli swój główny tegoroczny cel.

 

„To było dla nas bardzo ważne zadanie. Nie zakwalifikowaliśmy się z zespołem na poprzednie Igrzyska Olimpijskie, ale przyjechaliśmy tu z trójką doświadczonych jeźdźców i Tomem, który nigdy wcześniej nie startował w zespole na takim poziomie. Dla niego bezbłędny przejazd w drugim nawrocie był czymś wyjątkowym. Jestem dumny z zespołu i dziękuję Helenie za ogromne wsparcie.” – powiedział Bruce Goodin.

 

Miejsce drugie z wynikiem 47 pkt. zajął zespół Chińskiej Republiki Ludowej w składzie Yaofeng Li na Jericho Dwerse Hagen (22/9), Zhang You na Caesar (8/8), Zhenqiang Li na Uncas S (1/5) i Tongyan Liu na Chaccato (16/rez).

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: FEI