Doskonale znany wszystkim polskim kibicom skoków przez przeszkody zawodnik, Łukasz Wasilewski oraz Bogna Sąsiadek stali się właścicielami dosiadanego przez Łukasza od dwóch lat wałacha Hellum H&H.

 

Hellum H&H jest potomkiem uznanego w księdze Zangershide ogiera Charisma z matki o bardzo ciekawym rodowodzie, Chique HBC (KWPN). Ojcem matki Hellum H&H jest bowiem doskonały Numero Uno (KWPN), a jej dziadek to słynny Libero H. Chique HBC startowała w konkursach 130 cm.

Co ciekawe, matka klaczy Chique HBC, wpisana do księgi KWPN klacz Omke H jest również babką doskonale znanego w Polsce, 16-letniego wałacha Zazou Szumawa.


Hellum H&H został przez swoich właścicieli, czyli HBC Stall i F. & M. Huizinga, oddany do pracy Łukaszowi Wasilewskiemu jako 6-latek.

Para Hellum H&H oraz Łukasz Wasilewski zadebiutowali na międzynarodowym poziomie w listopadzie 2019 roku podczas zawodów CSI2* Wrocław. Na cztery starty aż trzy zakończyły się bez punktów karnych, a w jednym zanotowali tylko jeden błąd.

Końcówka ubiegłego roku przyniosła im jeszcze udany występ podczas mocno obsadzonych zwodów Cavaliada Poznań 2019 oraz wygraną w konkursie Grand Prix ogólnopolskich zawodów w Lesznie.

Jesienią tego roku, Hellum H&H oraz Łukasz Wasilewski bez błędów pokonali parkur konkursu zaliczanego do Longines Rankings podczas międzynarodowych zawodów Cracovia Szary Eguestrian Show, rozgrywanych w hali KJK Szary, w Michałowicach pod Krakowem.

 

 

Wavantos nie jest niestety coraz młodszy. Powoli dajemy mu odpocząć od dużych konkursów. W pełni zasłużył już na swoją sportową emeryturę. Startujemy więc stosunkowo rzadko i stosunkowo nisko, jak na możliwości tego niezwykle walecznego konia. Stąd też decyzja o zakupie Hellum. Jest to silny i dokładny koń. Wiążę z nim spore nadzieje, że w pełni zastąpi w dużych konkursach Wavantosa. Oczywiście nie będziemy się nigdzie spieszyć. Hellum ma dopiero 8 lat, więc będziemy go ze spokojem przygotowywać do poważniejszych startów. Potencjał w nim jest naprawdę duży. Musimy doszlifować jeszcze nieco techniki, popracować nad  jego głową i myślę, że za rok lub dwa będziemy mogli nawiązać walkę z najlepszymi, polskimi i nie tylko parami. Na tę chwilę, czeka nas jeszcze całkiem sporo spokojnej pracy - powiedział nam w krótkiej rozmowie Łukasz Wasilewski.

 

Warto chyba przypomnieć, że Łukasz Wasilewski i 17-letni dzisiaj wałach Wavantos Vd Renvillehoeve w latach 2011 – 2015 stanowili jeden ze stałych i mocnych elementów polskiej drużyny skoczków. W trakcie każdego ze swoich 14 startów w konkursach Pucharu Narodów prezentowali wielką wolę walki o końcowy sukces. Mają też na swoim koncie wiele udanych występów w indywidualnych konkursach Grand Prix oraz w konkursach zaliczanych do światowego rankingu.