Poznaliśmy zwycięzców najważniejszego piątkowego konkursu CSIO4* Warsaw Jumping. Po najwyższą nagrodę w Grand Prix sięgnął Szwajcar Niklaus Schurtenberger. Pierwszy konkurs Złotej Rundy w Warce wygrał Marek Wacławik.

CSIO4* Warsaw Jumping, EEF Series Nations Cup Final

Jak przystało na konkurs Grand Prix zawodów CSIO4*, parkur przygotowany przez gospodarza toru Elio Travagliati (ITA) był nie lada wyzwaniem. W przebiegu podstawowym bezbłędnie jeździło jedynie  5 par. Niestety w tej grupie zbrakło reprezentanta Polski. Po walce w rozgrywce niekwestionowanym zwycięzca konkursu został Niklaus Schurtenberger (SUI) startujący na holsztyńskiej klaczy C-STEFFRA. Para pokonała parkur rozgrywki bezbłędnie w czasie 41,82 s. Na miejscu drugim uplasowała się amazonka reprezentująca Włochy Giulia Martinengo Marquet. Zawodniczka dosiadała wałacha rasy KWPN ELZAS, a rozgrywkę ukończyli w czasie 43,88 s. Miejsce trzecie zajął Gerrit Nieberg (GER), który startował na westfalskim wałachu BEN (0 pkt/ 45,35 s.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Wojciech Wojcianiec startujący na oldenburskim wałachu CHINTA BLUE. Para z jednym błędem z parkuru podstawowego zajęła 11 miejsce.

Piątkowy konkurs Medium Tour 140 cm zakończył się zwycięstwem reprezentanta Niemiec. 23-letni Philipp Schulze Topphoff triumfował dosiadając westfalskiej klaczy CARLOTTA. Miejsce drugie zajął kolejny z reprezentantów Niemiec Gerrit Nieberg. Ten zawodnik startował na klaczy rasy KWPN BAYNOUNAH FBH. Miejsce trzecie zajęła najlepsza spośród polskich par. Była to juniorka Aleksandra Kierznowska, która dosiadała klaczy rasy KWPN BADORETTE.

Drugi konkurs dla koni 7- I 8-letnich ponownie wygrał reprezentant Szwajcarii Eduardo Schmitz startujący na tym samym koniu, 8-letnim wałachu rasy KWPN ILLUSION. Zmagania na drugim miejscu ukończyła również ta sama para co wczoraj – Ciaran Nallon (IRL) i westfalski 8-letni wałach MC FLURRY.  Miejsce trzecie zajął Gerrit Nieberg (GER), który tym razem dosiadał 7-letniego hanowerskiego wałacha CWEPT. Najlepsza polska para uplasowała się zaraz za podium. Miejsce czwarte zajął Antoni Strzałkowski startujący na 7-letniej klaczy rasy KWPN JAMINKA P

ZO2*-B Sielanka Warka

W pierwszym z konkursów Rundy Złotej 140 cm triumfował Marek Wacławik. Zawodnik pokonał parkur najskuteczniej dosiadając wałacha rasy KWPN ENJOY BLUE DIAMOND. Na miejscu drugim zmagania ukończyła Magda Kamińska startująca na oldenburskim wałachu BRANDY. Trzecie miejsce zajął Łukasz Jończyk. Ten zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN GINO N.D.

Konkurs Rundy Srebrnej 130 cm wygrała Katarzyna Maciejewska startująca na klaczy rasy SP FLOURIN DU ROUET. Miejsce drugie ponownie zajęła Magda Kamińska. Zawodniczka tym razem dosiadała klaczy rasy SP DREAMY M. Na miejscu trzecim konkurs ukończył Mateusz Tyszko startujący na wałachu rasy Zangersheide LYJANEIRO Z.

Dziś w konkursie dla koni 6-letnich najwyższą ocenę, 8,5 pkt, przyznano dwóm koniom. Była to klacz COMME SI (Comme il Faut x Christoph Columbus) dosiadana przez Marka Wacławika oraz belgijski wałach PRIMUS VAN’T VIANAHOF (Vigo d'Arsouilles x Cash) na którym startowała Aleksandra Dąbkowska. Najwyżej ocenionym 5-latkiem ponownie była belgijski kalcz QASILLA TB (Kannan x Cassino II). Przejazd pod Karolina Sychulską oceniono dziś na 8,7 pkt.