W wieku 22 lat na wiecznie zielone łąki odszedł ogier Old Chap Tame, którego kariera wypełniona była sukcesami pod różnymi jeźdźcami.

 

 

Urodzony w 2002 roku kasztanowaty Old Chap Tame był synem ogiera Carthago i klaczy Jecoute po Quidam de Revel. W wieku 6 lat trafił do stajni Penelope Leprevost, ale ich współpraca nie trwała długo. Od 2009 roku startowała na nim Eugenie Angot/FRA i ta amazonka doprowadziła go do najwyższego poziomu. Z pewnością największym sukcesem tej pary było zwycięstwo w konkursie Pucharu Narodów w Aachen w 2012 roku. Pod koniec 2013 roku Old Chap Tame został zakupiony przez Jana Topsa i starty na nim rozpoczęła Edwina Tops-Alexander. W LGCT Grand Prix w Szanghaju (2014) zajęli miejsce 2 i uplasowali się na 11 pozycji w Finale Pucharu Świata w Lyon. Na początku roku 2015 zwyciężyli w konkursie Pucharu Świata w Doha i wielokrotnie plasowali się na wysokich miejscach na zawodach CSI4*/5*. Następnie Old Chap Tame został sprzedany do Arabii Saudyjskiej, gdzie startowało na nim kilkoro zawodników. Mogliśmy go oglądać m.in. podczas zawodów Baltica Tour w Ciekocinku, gdzie dosiadał go Abdulraman Alrajhi.

 

Po zakończeniu kariery sportowej w 2019 roku ogier wrócił do Europy gdzie był wykorzystywany w hodowli. Jego potomstwo odnosi sukcesy na zawodach międzynarodowych, a do najlepszych koni należą wałachy Calgary Tame/Laura Kraut i Biblou du Perron/Steven Bluman.