Dwie imprezy rangi ogólnopolskiej rozegrane zostały w ten weekend w Bogusławicach i w Kołobrzegu.

 

 

ZO Bogusławice

Do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowały się 4 z 21 startujących w nim par. Najlepszy wynik uzyskał w niej Adam Nicpoń startujący na klaczy Cycera, który pokonał parkur bezbłędnie w czasie 36,14 s. Błędów w przejazdach nie mieli także Michał Tyszko na ogierze Colinero (38,08 s/2 m.) i Tamara Tybulczuk na wałachu Szifo (38,52 s/3 m.). Miejsce 4 zajął Jacek Zagor na klaczy Keberlina H (4/3918 s).

 

Do rozgrywki finału rundy średniej zakwalifikowały się także 4 pary, ale po rezygnacji Maximiliana Parkitnego wystartowały w niej tylko trzy. Bezbłędnie pokonał ją tylko Michał Tyszko na klaczy Iguazu i tym samym zwyciężył w konkursie. Kolejne miejsca zajęli Alicja Kosmol na klaczy Ninnica Bormes i Maksymilian Wechta na ogierze Wimster.

 

Finał rundy brązowej rozegrany był jako konkurs dwufazowy. Bezbłędnie pokonało go 15 par a najlepsze wyniki uzyskali Jacek Zagor na wałachu Cornet MW, Michał Tyszko na wałachu Clarentino oraz Gaja Kazimierczak na wałachu Mavander.


 

Wyniki: TUTAJ


 

ZO Kołobrzeg

Dwie pary pokonały bezbłędnie parkur podstawowy jak i rozgrywkę konkursu Grand Prix. Zwyciężyła Daria Kobiernik na wałachu Sonet, która swój przejazd ukończyła po upływie 43,95 s. Na miejscu drugim uplasował się Steffen Lubahn/GER dosiadający ogiera Festival L (47,19 s). Trzecie miejsce zajęła na swoim drugim koniu Daria Kobiernik – na wałachu Winchester miała jeden błąd w parkurze podstawowym.

 

W finale rundy średniej wystartowało tylko 5 par. Zwyciężył w nim Dawid Rakoczy na wałachu Grandorse Z. Bez błędów parkur pokonał także Jan Bobik na ogierze Ole. Na trzecim miejscu uplasowała się Daria Kobiernik dosiadająca wałacha Chaman’s Pepino LL (4 pkt.).

 

Pierwszym konkursem w jakim dzisiaj zwyciężyła Daria Kobiernik był finał małej rundy. Amazonka uzyskała w nim najlepszy wynik na klaczy Corlanda VRS. Miejsce 2 i 3 zajął Michał Zakrzewski na swoich dwóch koniach – klaczach Limonka i Chanel M.

 

Wyniki: TUTAJ