Po raz trzeci w karierze Nicola Philippaerts  zwyciężył w konkursie Grand Prix podczas rozgrywek Longines Global Champions Tour.

Do rozgrywki wczorajszego konkursu zakwalifikowało się 5 z 37 startujących w nim par, w tym dwie reprezentujące Meksyk. Ale najlepszy wynik w rozgrywce uzyskał zawodnik z Belgii Nicola Philippaerts dosiadający 12-letniej klaczy H&M Luna van’t Ruytershof. Bezbłędny przejazd w czasie 45,03 s zagwarantował my zwycięstwo i tym samym kwalifikację do LGCT Super Grand Prix.

Luna ma serce ze złota, jest prawdziwą lwicą gdy wchodzi na parkur. I wygląda na to, że lubi startować tutaj w Mexico City. Ona zasłużyła na to zwycięstwo a te zawody są po prostu fantastyczne – należą do moich ulubionych i zawsze jestem szczęśliwy, jak mogę tu przyjechać. – powiedział Nicola Philippaerts. Zawodnik wygrał już wcześniej dwa konkursy LGCT Grand Prix, ale ostatni sukces odniósł dość dawno - w 2018 roku podczas zawodów w Chantilly.

Na drugim miejscu uplasował się Luiz Felipe Cortizo Gonçalves De Azevedo Filho na 10-letniej klaczy Sierra du Piedroux Z. Również ta para nie miała błędów w rozgrywce, ale była wolniejsza o ponad 3 sekundy (48,51 s). Miejsce trzecie zajął Eduardo Alvarez Aznar/ESP na 19-letnim już wałachu Rockefeller de Pleville Bois Margot który ukończył rozgrywkę z jednym błędem. Ta para w każdym dotychczasowym konkursie LGCT GP plasowała się w najlepszej piątce i dzięki tym wynikom reprezentant Hiszpanii prowadzi w klasyfikacji LGCT.