Rekordowa pula na MPMK

Inf. Prasowa | 14 sierpnia 2015

Rekordowa pula na MPMK

Jeszcze tyle pieniędzy do wygrania na Mistrzostwach Polski Młodych Koni nie było. Organizatorom tegorocznego championatu w dyscyplinie skoków przez przeszkody udało się ustanowić liczącą blisko 120.000 złotych pulę nagród. Zanosi się, iż dzięki owej atrakcyjnej gratyfikacji finansowej, w Drzonkowie zobaczymy również rekordową liczbę uczestników.

REKLAMA

reklama

   Na rozpoczynające się w tym tygodniu (21-23 sierpnia) zawody zgłoszonych zostało łącznie podobno ponad 250 koni. To zdecydowanie więcej niż rejestrowano podczas kilku ostatnich edycji MPMK. Rywalizacja, zarówno w kategorii koni polskiej hodowli, jak i zagranicznej, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Ponadto rozegrane zostanie pod patronatem i o nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni Grand Prix Ogierów z premią pieniężną w wysokości - tutaj uwaga - aż 21.450 zł oraz Ogólnopolski Czempionat polskiego konia szlachetnego (sp) w skokach luzem.

   Do przygotowania i miejmy nadzieję efektownego rozwoju imprezy przyczyniło się wiele osób i instytucji. Są to m.in. Agencja Nieruchomości Rolnych, Marszalek Województwa Lubuskiego, Prezydent Miasta Zielona Góra, firmy Allflex, Królik, Andrewex Andrzeja Opłatka, Agrohandel Jana Ludwiczaka, Profil Jerzego Cerba, stajnia Melloni Horses, a także Mściwój i Nawojka Kiecoń, Krzysztof Okła, Paulina Kopacz. Na szczególne słowa uznania zasługuje WOSiR Drzonków pod batutą dyr. Bogusława Sułkowskiego, bez którego determinacji i konsekwentnej pracy nie udałoby się szeregu rzeczy pozytywnie spiąć. MPMK 2015 objął honorowym patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Organizatorzy – Polski Związek Hodowców Koni, Lubuski Związek Jeździecki, WOSiR Drzonków – gorąco wszystkim dobrodziejom dziękują serdecznie zapraszając sympatyków hodowli i jeździectwa do uczestnictwa w nadchodzącym wydarzeniu. Zostały już tylko 4 dni...

 

Transmisja on-line

Jeśli powyżej nie widzisz ramki odtwarzacza wideo, wybierz jego inną wersję poniżej.
Nasz player Mobile

Propozycje

Komentarze (3)

Wkurzony ktory musi płacić na pensje sekretarza ! (niezarejestrowany)2 lata, 6 miesięcy temu

Czy to prawda ze sekretarz Jankowski stawia parkur w Drzonkowie i w Jakubowicach na silesii? Prezesie Szubski to skandal ze sekretarz generalny prawie tydzien w tydzien stawia parkuru !!! Ktoś Oana robi w ... konia chyba!

ff (niezarejestrowany)2 lata, 6 miesięcy temu

koni jak na lekarstwo

AA (niezarejestrowany)2 lata, 6 miesięcy temu

czy są gdzieś listy zgłoszonych koni?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.