CAVALIADA Lublin 2013

26 lutego 2013

CAVALIADA Lublin 2013

Wielkie sportowe wydarzenie, które odbędzie się już niedługo na Targach Lublin – CAVALIADA Lublin obfitować będzie w liczne dodatkowe atrakcje. Dlatego jest to również zdarzenie, które dostarcza wiele radości i zabawy całym rodzinom.

REKLAMA

reklama

   Międzynarodowa obsada, konkursy w randze CSI2*, interesująca oferta targowa, a do tego widowiskowe pokazy i wiele innych atrakcji. Już w dniach 1-3 marca 2013 roku w Lublinie po raz pierwszy odbędzie się  jedna z największych, najważniejszych i prestiżowych imprez jeździeckich w Polsce – CAVALIADA Lublin. Za sprawą tego wydarzenia Lublin zamieni się w polską stolicę jeździectwa.

Widowiskowe konkursy

   W każdym dniu CAVALIADY publiczność może liczyć na widowiskowe konkursy. Przykładowo w piątek odbędzie się „Potęga Skoku”. Jest to bardzo spektakularny konkurs, w którym sprawdzana jest odwaga zawodnika i zaufanie konia do jeźdźca.
Warto podkreślić, że do tej rywalizacji zgłaszają się nieliczni śmiałkowie, ponieważ pokonanie blisko 2-metrowego muru wymaga doskonałych umiejętności. Skoki przez mur zapierają dech w piersiach. 

   W sobotę publiczność poczuje się jak na wyścigach. Spod końskich kopyt poleci pył, kurz i piach. Wieczorny konkurs „Speed & Music” to nic innego, jak szybkie i dynamiczne przejazdy przy rewelacyjnej muzyce, które sprawią, że parkur rozgrzeje się do czerwoności, a publiczność dostanie wypieków na twarzach. Przygotujcie się na ekstremalne, pozytywne emocje, których doświadczycie podczas tego pasjonującego konkursu.

   W piątek i sobotę będzie można zobaczyć, jak nieprawdopodobne manewry można wykonać zaprzęgami parokonnymi. W piątek odbędzie się konkurs Warm Up VOLKSWAGEN Halowego Pucharu Polski w Zaprzęgach Parokonnych. Niezwykłe zwroty, dynamiczne przyspieszenia, tor przeszkód – takie wyzwania czekają na zawodników, którzy w Lublinie startują w ramach drugiej eliminacji (po CAVALIADZIE Poznań). Sobotni konkurs wyłoni zwycięzcę. Czy będzie powtórka z Poznania? Przekonamy się. 


CAVALIADA Show

Przygotujcie się na prawdziwe show z różnorodnymi oraz atrakcyjnymi pokazami.
W piątek podziwiać będzie można  piękne, znane na całym świecie konie krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego oraz wspomniany wcześniej konkurs Warm-up VOLKSWAGEN Halowego Pucharu Polski w Zaprzęgach Parokonnych.

Małopolak potrafi
Konie rasy małopolskiej są wyjątkowymi końmi. Przez wielu niedoceniane... a szkoda. Konie małopolskie to zwierzęta obdarzone wyjątkowym charakterem. Ambitne, chętne do współpracy, odważne. Podczas sobotniego bloku pokazów publiczność przekona się o tym na własne oczy. Najpierw Paweł Jachymek pokaże wyjątkową odwagę i posłuszeństwo swojego małopolskiego Wichra przejeżdżając przez ścianę i prezentując skoki posłuszeństwa bez ogłowia.
Później uczniowie z Technikum w Pszczelej Woli zademonstrują rezultaty swojej pracy właśnie z końmi małopolskimi.

Horse Can Dance
Gwoździem sobotniego programu pokazów będzie formacja FNF, którą z pewnością wielu kojarzy z programu „Got To Dance”. Do zespołu dołączą dwa konie fryzyjskie dosiadane przez amazonki z SKJ Goldendream. To będzie niecodzienne widowisko! Tylko tutaj publiczność zobaczy tańczące konie, kto nie wierzy, niech przekona się sam.

CAVALIADA Dzieciom
Wszystkie dzieci, które przyjdą na CAVALIADĘ z rodzicami spotka miła niespodzianka! Z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowali „KIDS ZONE” – strefę zabaw dla dzieci. W hali A czekać będą atrakcje dla dzieci, które sprawią, że czas spędzony na CAVALIADZE Lublin wypełni się na zabawach i grach edukacyjnych.

    W strefie zabaw w ramach projekt „Zdolne Dziecko” dostępne będą warsztaty rozwijające wyobraźnię maluchów czy sprawiające, że odkryją w sobie talent aktorski, albo przekonają się jak to jest, być naukowcem. Pojawi się też Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych z licznymi interaktywnymi zabawami. Dzieci będą miały możliwość zagrania w piłkę z SOCATOTS. Z kolei w MabookTA  będzie kącik czytelniczy dla maluchów.
Wszystkie zabawy będą dostępne dla najmłodszych w cenie jednego biletu na CAVALIADĘ.

Szkolna lekcja na CAVALIADZIE
   Piątkowe południe na CAVALIADZIE zapełni się grupami ze szkół oraz przedszkoli, ponieważ najmłodsi przyjdą tu na niekonwencjonalne lekcje czy zajęcia przedszkolne. W tym dniu zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne mają wstęp wolny. Oprócz udziału w specjalnie przygotowanych zajęciach edukacyjnych, dzieci będą miały czas na zabawę i obejrzą też poranne konkursy. Każda grupa będzie oprowadzana przez opiekuna, aby jak najlepiej spędzić ten czas na CAVALIADZIE.
Jest to kolejna akcja organizatorów CAVALIADY dedykowana dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. Podczas ostatniej edycji CAVALIADY Poznań (grudzień 2012) przyszło blisko 3000 dzieci.

I zakupy…
Dodatkową atrakcją dla wielbicieli hippiki będzie Kiermasz Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, który usytuowany będzie w HALI A Targów Lublin.


Bilety: podczas CAVALIADY będą obowiązywać dwa rodzaje biletów

  • CAVALIADA SPORT i SHOW (wstęp do HALI C + HALI A)   
  • CAVALIADA TARGI + STREFA RODZINNA (wstęp do HALI A)

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.