Wygrana w Cappeln, wysoko na Węgrzech i w Holandii

Świat Koni | 10 sierpnia 2018

Wygrana w Cappeln, wysoko na Węgrzech i w Holandii

Piątek był bardzo udanym dniem dla zawodników reprezentujących barwy Polski na zagranicznych imprezach.

REKLAMA

reklama

Budapeszt/HUN

Wszyscy zawodnicy doskonale wiedzą, że oprócz kilkunastu przeszkód na parkurze mają do pokonania jeszcze jedną – normę czasu. W dzisiejszym konkursie Longines Grand Prix minimalne spóźnienie, dokładnie o 0,51 sekundy, spowodowało, że do rozgrywki konkursu nie zakwalifikował się Michał Kaźmierczak na ogierze Que Pasa. Para ta zajęła ostatecznie wysokie 9 miejsce.

Po jednym błędzie miało trzech innych naszych zawodników – Wojciech Wojcianiec na Chintablue (17 m), Andrzej Opłatek na Stakkatanie (19 m) i Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie (20 m). Z wynikiem 9 pkt. z parkuru zjechał natomiast Maksymilian Wechta, który startował na ogierze London.
Bardzo dobrze pokazały się nasze pary także w 2-fazowym konkursie 150 cm. Na 6. miejscu uplasował się Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, Maksymilian Wechta na ogierze Numer One był 8, a Krzysztof Ludwiczak na Stalando zajął 12 miejsce. Te trzy pary miały bezbłędne przejazdy.
W konkursie szybkości, w którym przeszkody miały 140 cm wysokości, bezbłędny, ale niezbyt szybki przejazd miał Jan Bobik na Chacco Amicor ZM. Para ta zajęła 30 miejsce.

Wyniki: TUTAJ

Cappeln/GER
Anna Łukasik, a właściwie to Anna Mierzwińska, odniosła dziś zwycięstwo podczas zawodów rozgrywanych na terenie stadniny Vorwerk. W konkursie dla koni 7-letnich dosiadała ona wałacha Dean Martin i przejazd tej pary oceniono na 73,890%.

Wyniki: TUTAJ

Valneswaard/NED
W ten weekend w Valkenswaard rozgrywane są zawody LGCTi GCL. Ale jak zawsze, równolegle z nimi odbywają się też CSI2*. I to właśnie w nich udział bierze Mściwoj Kiecoń, które dzisiejsze swoje starty może zaliczyć do udanych. W konkursie 135 cm bezbłędnie pokonał on obie fazy i zajął 9 miejsce na wałachu Giraldo L. Również konkurs o wysokości 140 cm rozgrywany był jako 2-fazowy i w nim nasz reprezentant zajął 3 miejsce na klaczy Digisport Satisfaction. Na wałachu Cedric Mściwoj Kiecoń wystartował w rywalizacji na poziomie 145 cm i miał jeden błąd w pierwszej fazie.

Wyniki i wideo: TUTAJ

fot. Joanna Szulc

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.