ME Fontainebleau – wtorkowe wyniki

Świat Koni | 10 lipca 2018

ME Fontainebleau – wtorkowe wyniki

W drugim dniu Mistrzostw Europy we francuskim Fontainebleau śledziliśmy starty naszych młodych zawodników.

REKLAMA

reklama

O komentarz dzisiejszych przejazdów dzieci i młodych jeźdźców poprosiliśmy szefa ekipy, Tomasza Włodarskiego:

„Drugi dzień młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Fontainebleau we Francji przyniósł kolejny występ w kategorii dzieci oraz pierwszy start w kategorii młodych jeźdźców. Ponieważ dzieci kontynuowały starty od wczoraj omówienie dzisiejszych występów naszych reprezentantów rozpocznę od tej kategorii wiekowej. Po wczorajszym dobrym, choć może nieco pechowym występie czekaliśmy dzisiaj na to, żeby szczęście się i do nas uśmiechnęło. Jako pierwsza pojechała Natalka Stefańska. Do przedostatniej przeszkody, potrójnego szeregu po naprawdę dobrej jeździe miała czyste konto. Niestety jeden błąd w tym szeregu przyniósł 4 pkt. karne. Jako druga pojechała Laura Barańska. Niestety złe wejście w podwójny szereg 5A i 5B spowodowało, że drągi dwa razy spadły na podłoże. Walczyliśmy jednak dalej. Jako trzecia wystartowała Maja Marchwicka. Znowu widzieliśmy piękną jazdę do potrójnego szeregu, gdzie Maja po naprawdę niewielkim błędzie zanotowała zrzutkę. Stawkę zamykała Laura Kłapińska. Muszę powiedzieć, że przyjemnie było patrzeć na ten przejazd. Jazda bardzo równa, z głową i czyste konto przy zjeździe. Szkoda tego wczorajszego spóźnienia, bo Laura miałaby dalej czyste konto w indywidualnej klasyfikacji. Niemniej jednak drągi spadały dzisiaj nie tylko polskim dzieciom. Nasza drużyna z 14 punktami karnymi na koncie zajmuje wraz z drużyną z Hiszpanii 8 miejsce i wystąpi w jutrzejszym drugim nawrocie konkursu. Warto chyba w tym momencie dodać, że przed polską i hiszpańską ekipą znajdują się ekipy Belgii, Czech i Włoch, które zgromadziły 13 pkt. Tak więc jutrzejszy start drużyny naszych dzieci będzie bardzo ważny i zobaczymy jak potoczy się ta drużynowa rywalizacja. W indywidualnej klasyfikacji, najwyżej jak do tej pory, sklasyfikowana jest na 12 miejscu Laura Kłapińska z wynikiem 1 pkt. Na miejscu 34 z wynikiem 8 pkt. znajdują się Maja Marchwicka i Natalia Stefańska. Na 49 miejscu z wynikiem 9 pkt. plasuje się Laura Barańska. Startująca indywidualnie dzisiaj Klara Kozioł do wczorajszego dorobku 9 pkt. „dorzuciła” kolejne 12 pkt. i z łącznym wynikiem 21 pkt. plasuje się na 74 miejscu. To był bardzo dobry przejazd do potrójnego szeregu, gdzie Rocky się zatrzymał. Jutro kończymy rywalizację drużynową o godzinie 14:00 ostatnim konkursem, gdzie można zdobywać punkty dla ekipy. Wieczorem będzie ceremonia rozdania medali drużynowych.

Dzisiejszy dzień rozpoczęły zmagania zespołowe i indywidualne w kategorii młodych jeźdźców. Tutaj jednak mieliśmy do czynienia z konkursem szybkości, który nieco inaczej ustawia stawki startujących indywidualnie zawodników. Jako pierwsza wystartowała Monika Grundkowska. Trzy zrzutki przyniosły dopisanie do jej czasu przejazdu 12 sek., co dało jej po przeliczeniu 12,94 pkt. karnego oraz 74 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Jako drugi pojechał Andrzej Opłatek. Bardzo dobra i płynna jazda i niestety dość przypadkowe dwie zrzutki przyniosły mu w przeliczeniu 5,50 pkt. karnego i 36 miejsce w indywidualnej klasyfikacji. Trzecim jeźdźcem polskiej drużyny była Weronika Minkiewicz. Na przedostatniej przeszkodzie, podwójnym szeregu, wyszedł jej zbyt bliski odskok na wejściu i musiała z niego wyjechać. To, plus dwa inne błędy z parkuru dały jej wynik 16,04 pkt. karnego i 81 miejsce w indywidualnej klasyfikacji. Ostatni w naszym zespole Olaf Klein jechał na zero do 11-ki. W dojeździe do stacjonaty chciał się odbić nieco dalej, ale jego koń nie odpowiedział na to i przytupnął. Skończyło się to zrzutką, utratą równowagi i dwoma kolejnymi zrzutkami. W końcowym rozrachunku dało mu to 10,22 pkt. karnego i 66 miejsce. W klasyfikacji drużynowej nasza ekipa plasuje się po pierwszym starcie na 15 miejscu z wynikiem 28,66 pkt. karnego.
Mogę powiedzieć, że dzisiaj polscy młodzi jeźdźcy pokazali znacznie lepszą jazdę niż by to wynikało z uzyskanych wyników. Jutro na placu konkursowym rano pojawią się juniorzy. Dzieci po południu rozstrzygną drużynową rywalizację. Młodzi jeźdźcy odpoczywają.”

Oprócz zmagań na parkurze mogliśmy dziś śledzić też pierwsze starty w dyscyplinie ujeżdżenia. W konkursie dzieci na 22 miejscu uplasowała się Tatiana Bierieżnow na klaczy Romantica. Para ta uzyskała wynik 68,692%.

W konkursie juniorów wystartowały dziś dwie polskie amazonki. Julia Szymańska na Allyouneedlz Firfod uzyskała wynik 64, 364% i zajmuje 21 miejsce. Na pozycji 22 uplasowała się Julia Rogowska na Da Capo (64,333%). Polski zespół po tych dwóch przejazdach zajmuje 8 miejsce. Jutro na czworoboku zaprezentują się Alicja Pachulska na Bentamo i Małgorzata Kowalska na Raikano;s Son.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.