Dobry początek w Fontainebleau

Świat Koni | 9 lipca 2018

Dobry początek w Fontainebleau

Dzisiaj rozegrane pierwszy konkurs na tegorocznych Mistrzostwach Europy w kategoriach młodzieżowych.

REKLAMA

reklama

Do Francji przyjechali zawodnicy, którzy o medale walczyć będą w trzech dyscyplinach – skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i w WKKW. Dzisiaj rozegrano jeden konkurs, w kategorii dzieci w skokach. Z parkurem o wysokości 125 cm zmierzyło się 99 par, w tym 5 z Polski. Bez punktów karnych z parkury zjechało 23 zawodników a najlepszy czas uzyskała Maelle Noizat/FRA na klaczy Attraction Riverland (71,93 s). Miejsce drugie zajęła Noona Wildfand Linde/NOR na wałachu Bentley M (73,84s) a trzecia była Lizanna Kiss/HUN na klaczy Eliana (74,82 s).

Bardzo dobrze spisały się nasze młode zawodniczki. Bez zrzutek, ale z niewielkim przekroczeniem normy czasu (po 1 pkt.), parkur ukończyły Laura Barańska na klaczy Codetia VDL (25 m.) i Laura Kłapińska na ogierze Santiago (29 m.). Maja Marchwicka na wałachu Szafir miała jeden błąd (29 m.), tak samo jak i Natalia Stefańska na wałachu Papillon (37 m.). Z wynikiem 9 pkt. konkurs ukończyła Klara Kozioł na wałachu Rocky (78 m.).

Po dzisiejszym dniu zespół Polski ma na koncie 6 pkt. i razem z Danią zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji. Na prowadzeniu są ekipy Hiszpanii, Niemiec i Węgier, które mają po 0 pkt.

Jutro dzieci wystartują w pierwszym nawrocie konkursu zespołowego. Szef ekipy, Tomasz Włodarski, zadecydował, że w ekipie znajdą się: Laura Barańska, Natalia Stefańska, Maja Marchwiska i Laura Kłapińska. Klara Kozioł jutro także wystartuje, ale jej wyniki będą liczyły się tylko do klasyfikacji indywidualnej.

W planie na wtorek znajdują się także inne konkursy – młodzi jeźdźcy wystartują w konkursie szybkości a na czworoboku zaprezentują się zawodnicy startujący w kategorii juniorów i dzieci.

Wyniki: TUTAJ

Fot. Łukasz Kowalski

 

Komentarze (3)

fan (niezarejestrowany)1 tydzień, 5 dni temu

i oby to nie było na tyle, bo znów podwyżki od nowego roku, mam nadzieje ze kanclerz sam odejdzie

pompka (niezarejestrowany)1 tydzień, 4 dni temu

Jak zwykle pompowanie bańki "Dobry początek w Fontainebleau". Co w tym takiego dobrego? Starty, jak starty. Wtorek przyniósł już inny obraz.

ktoś (niezarejestrowany)1 tydzień, 4 dni temu

mam nadzieję, że Dania wygra ;) ❤🇩🇰🔝

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.