Kogo zobaczymy na CSIO5* w Sopocie

Inf. Prasowa | 11 czerwca 2018

Kogo zobaczymy na CSIO5* w Sopocie

Już niebawem, po raz kolejny uwaga całego jeździeckiego świata zwrócona będzie na Sopot. Czternastego czerwca ruszają Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach LOTTO CSIO5* Sopot, które po raz czwarty rozgrywane będą w randze pięciu gwiazdek. 

REKLAMA

reklama

Oznacza to, że na sopockim Hipodromie wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata.
Tegoroczna edycja zawodów CSIO różni się od poprzednich - Pierwszą Dywizją europejskich rozgrywek Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot aktualnie znajduje się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO 5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom. Jest to ogromne wyróżnienie i ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszy fakt, iż Międzynarodowa Federacja Jeździecka doceniła nasze starania oraz pozytywną opinię zawodników, którzy lubią wracać do tego nadmorskiego ośrodka i rywalizować na jego parkurze.

Tak wysoka ranga Pucharu Narodów przyciągnęła do Sopotu zawodników z czołowych miejsc w światowym Rankingu Longines. Wśród zgłoszonych skoczków znajduje się m.in. Henrik von Eckermann, który zajmuje czwartą pozycję w rankingu, czy Kevin Staut (aktualnie 7 miejsce).

Mocne ekipy z ośmiu krajów: Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec, USA, Belgii, Polski oraz Szwecji staną ze sobą w szranki podczas FEI Longines Nations Cup Jumping w niedzielę o godz. 14. Będą pokonywać tor przeszkód o wysokości 160 cm. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód. Do drugiego nawrotu przystąpią drużyny, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł tej najlepszej.

Wyjątkowo w tym roku, konkurs Grand Prix, odbędzie się w piątek 15 czerwca. Tu zawodnicy powalczą o wysokie premie finansowe, punkty do światowego rankingu, nagrodę Longines oraz o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Przez całe cztery dni zawodów, od 14 do 17 czerwca, zawodnicy i ich konie będą rywalizować w 10 konkursach o różnym stopniu trudności oraz różnych wysokościach.

Załączone pliki

Komentarze (17)

Nora (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Będzie relacja?

tak (niezarejestrowany)2 miesiące temu

tak

H.R. (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Super

Nie (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Tak dla Sopotu, ale wielkie NIE dla takich tekstów jak ten powyższy w newsie. Np. "uwaga całego jeździeckiego świata zwrócona będzie na Sopot". Niekoniecznie - bo jest na świecie wiele innych wydarzeń tej rangi. Np. "Oznacza to, że na sopockim Hipodromie wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata". Kolejna nieprawda, bo jak wynika z tekstu z pierwszej 10-tki FEi jest tylko dwóch. A ile ich jest z 100-tki autor nie wiadomo dlaczego już nie pisze. Tylko 8 zespołów w CSIO? Dziwne! Ale oo akurat może cieszyć, bo nasi (druga dywizja) jak przynajmniej 3 z nich ukończy pierwszy nawrót, będą z pewnością w drugim! Kolejny od pewnego czasu tekst na miarę "facebookowego pudelka", a nie fachowego portalu... Szkoda! A relacja może i będzie, ale na pewno nie ze wszystkich konkursów i nie wiadomo kiedy i gdzie? Nie miejcie za dużych nadziei i złudzeń.

XYZ (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Zgadzam się z Nie. Też się cieszę, że Sopot znalazł się w Pierwszej Dywizji, ale autora tekstu trochę poniosła fantazja...

Do "Nie" (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Arrr (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Będzie relacja z zawodów?

Xyz (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Proszę zwrócić uwagę, że powyższy tekst jest informacją prasową przesłaną przez organizatora. Nie została ona napisana przez osoby z redakcji ŚK. :)

aaa (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Trzeba balonik pompowac ,a jak:):):):):) całe Polaczki

kris (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Najlepiej trochę popluć jadem bo mogę... Wydarzenie jest światowego formatu czy tego jeden z drugim chce czy nie. Do "aaa" - Trzeba hejtować ,a jak:):):):):) całe Polaczki.

wiosdna (niezarejestrowany)2 miesiące temu

najlepsi zawodnicy z całego świata, jakaś bzdura

Frajer (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Margaryna jest lepsza od masla,a za komuny byla najlepsza, tylko nie bylo tylu debili na forum.

axa (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Bruce "Boss"Springsteen bedzie obecny na Hipodromie?a moze Koncert w Operze Lesnej w Sopocie przy takiej okazji?to dopiero bylaby promocja jezdziectwa i Sopotu

kowal (niezarejestrowany)2 miesiące temu

uwaga swiata jezdzieckiego t w tym tygodniu zwrócona bedzie na holenderski Geesteren 4* kgoś pnosi fantazja

kowal (niezarejestrowany)2 miesiące temu

trochę obciach puchar od prezydenta. a nagroda pieniężna to gdzie-

Olcia (niezarejestrowany)2 miesiące temu

A foty gdzie?! oj coś skąpo :(

kucyk do Olcia (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Jakie foty??

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.