reklama
reklama

Kolejne emocje w Danii

Świat Koni | 24 maja 2018

Kolejne emocje w Danii

W dniu dzisiejszym, w duńskim Uggerhalne leżącym w północnej części największej duńskiej wyspy, Jutlandii, rozpoczęły się zmagania międzynarodowych zawodów CSIO3*-NC/CDIO4*-NC/CDIOJ/CDIOP/CDIOY.

REKLAMA

reklama

Dla polskich kibiców jeździectwa najważniejszą informacją jest to, że zawody CSIO3*-NC są drugą kwalifikacją w dosyć dziwnym, w tym roku, systemie zdobywania prawa startu w wewnętrznym finale Europejskiej Dywizji 2 (EUD-2), jaki rozegrany będzie w Budapeszcie.

W Grupie D Europejskiej Dywizji 2 o prawo startu w tym finale walczy 5 drużyn:

 • Finlandia
 • Dania
 • Luksemburg
 • Norwegi
 • Polska

Jak informowaliśmy wcześniej do wewnętrznego Finału EUD-2 z naszej Grupy D awansują dwie najlepsze ekipy. Po pierwszym starcie dwa tygodnie temu w norweskim Drammen na czele Grupy D znajduje się zespół z Polski.

O skład polskiego zespołu i nadzieje związane z sobotnim tym razem startem w konkursie Pucharu Narodów zapytaliśmy I trenera Kadry Narodowej skoczków, przebywającego z zespołem w Uggerhalne, Rudolfa Mrugałę:

Do Danii pojechaliśmy w składzie tylko 4-osobowym. Drużynę stanowią Krzysztof Ludwiczak z końmi: Stalando 2, Nordwind i Sandra Blue, Wojciech Wojcianiec z końmi Naccord Melloni, Chintablue i Curt As, Jan Bobik z końmi Chacco Amikor ZM i Farmer oraz Maksymilian Wechta z końmi Celtia 2, London 32, Quintus 93 i Number One 28. W stosunku do moich wcześniejszych zapowiedzi, jakie padły podczas rozmowy w Drammen ubył ze składu Michał Kaźmierczak. Zawodnik stwierdził, że jeden z jego koni na duże konkursy nie ma formy, a drugi miał bodaj wyrywanego zęba. W związku z tym zawodnik nie czuje się na siłach jechać na zawody do Danii. Do Danii pojechał więc kolejny kadrowicz, Maks Wechta. Zostawmy jednak rozważania w tej kwestii. Będzie na to czas po powrocie do kraju. Nie ma co wprowadzać nerwowej atmosfery przed kolejnym i bardzo ważnym startem polskiego zespołu. W sobotę przyjdzie zmierzyć się nam z 12. innymi ekipami. Wylosowaliśmy dobry do startu numer 11. Trzymajcie za nas kciuki w kraju, a ja zapewniam, że wszyscy członkowie polskiej ekipy zrobią wszystko, żeby pokazać się w obydwu nawrotach z jak najlepszej strony. Jesteśmy liderami naszej grupy i zrobimy wszystko, żeby nimi pozostać po sobotnim konkursie. Konkurs rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00, a drugi nawrót powinien rozpocząć się o godzinie 18:15. Jego przebieg będzie można śledzić w kanale Eurosport 2. Decyzje o kolejności startów w naszym zespole podejmiemy w piątek wieczorem po ostatnich startach.

Wypada więc pójść w ślad za prośbą trenera Rudolfa Mrugały i w sobotę od godziny 16:00 trzymać kciuki za naszych reprezentantów, a później włączyć nasze telewizory, by śledzić ich walkę o awans do  finału w Budapeszcie.

Zapytany o powody swojej absencji w Danii Michał Kaźmierczak powiedział nam:

Niestety Stakorado nie ma formy, która uzasadniałaby jego start w tak wymagającym konkursie jak Puchar Narodów. Od Lublina startował tylko dwa razy i w tych startach nie potwierdził tego, żebyśmy mogli być wartościowymi członkami zespołu. Nie ma co ukrywać, do takiego startu nie jesteśmy jeszcze gotowi. Que Pasa miał teraz wyrywanego zęba i w związku z tym zabiegiem jego starty są przez jakiś czas niemożliwe.

W pierwszym nawrocie sobotniego konkursu Pucharu Narodów w Uggerhalne wystartują następujące ekipy:

 1. Republika Południowej Afryki
 2. Szwecja
 3. Dania
 4. Holandia
 5. Wielka Brytania
 6. Belgia
 7. Finlandia
 8. Norwegia
 9. Włochy
 10. Niemcy
 11. Polska
 12. Francja
 13. Irlandia

 Jaka będzie kolejność i skład ekip startujących w drugim nawrocie tego konkursu przekonamy się dopiero w sobotę przed godziną 18-tą.

Komentarze (6)

kowal (niezarejestrowany)2 miesiące, 3 tygodnie temu

no no jak zakwalifikujemy sie do drugiego nawrotu to naprawde bedzie wielki sukces.

Gość (niezarejestrowany)2 miesiące, 3 tygodnie temu

Kazimierczak że swoimi końmi nie jest gotów na start w PN ale już na najtrudniejsze konkursy w Ciekocinku już tak.Nagły przypływ formy

aa (niezarejestrowany)2 miesiące, 3 tygodnie temu

czemu nie ma naszego top 1 zawodnika Skrzyczynskiego??

swr (niezarejestrowany)2 miesiące, 3 tygodnie temu

Kazimierczak nie chciał jechac i tyle

kibic (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

pzj kupi 5 koni panu kazimierczakowi , to będzie jeździł gdzie popadnie , zdrowie koni to gips

XXX (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Gościu . A jakież to najtrudniejsze konkursy jechał ? LR w którym zrobił 2 zrzutki dlatego do GP wybrał innego konia. Stakorrado nie jest w formie i nic dziwnego że nie pojechał.

Dodaj komentarz



Wciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.