Bardzo dobre zakończenie

Świat Koni | 2 kwietnia 2018

Bardzo dobre zakończenie

W ostatnim dniu zawodów w Lanaken bardzo dobrze zaprezentowały się konie Michała Kaźmierczaka. I on sam oczywiście.

REKLAMA

reklama

W dzisiejszym Grand Prix miał on na ogierze Que Pasa minimalne przekroczenie normy czasu (zaledwie 0,8 s) co niestety zamknęło mu drogę do rozgrywki i pozwoliło na zajęcie 19 miejsca w klasyfikacji. Cieszy bardzo dobra predyspozycja Que Pasa, który w Lanaken skakał bez zrzutek we wszystkich swoich konkursach. Bezbłędne przejazdy Michał Kaźmierczak miał również na innych swoich koniach – na klaczy Helia van de Heihoek uplasował się na 9 miejscu w konkursie 145 cm., na ogierze Wilander był 10 w konkursie 140 cm. a na 7-letnim wałachu Boniek był 19 w konkursie 120 cm. 9-letni wałach Cisall FS miał natomiast jeden błąd w konkursie 135 cm.

Przyszły tydzień Michał Kaźmierczak I jego konie spędzą również w Belgii, jednak tym razem wystartują w CSI3* w Moorsele.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (5)

kowal (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

co tu sie podniecać ze minimalnie przekroczył czas przekroczył i koniec liczaą sie tylko ci co jadą na zero inaczej jesteś dwudziesty albo dalej. a mowiąc dokladniej galop w dystansach jest to dodatkowa przeszkoda i utrudnienie dla zawodnika

EMI1783 miesiące, 2 tygodnie temu

Trudno się nie zgodzić z tym, że galop w dystansie i utrzymanie właściwego tempa przejazdu to kolejna przeszkoda. Trudno nie zauważyć, że to CSI2* 1m45cm GRAND PRIX, więc nie tak wysoko. Trzeba zauważyć, że 17 zawodników przejechało na "0" w tym najszybszy z czasem 70,67 (co przy czasie Michała 77.08 to aż o ponad 6 sekund szybciej). Reasumujcie sami.

ps (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Może niektórym ciężko to zrozumieć, ale nie zawsze startuje się po to, aby za wszelką cenę wygrać. Może te zawody były bardziej treningiem, etapem przygotowań przed ważniejszymi startami dla tego konia niż walką o zwycięstwo?

kowal (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

to nie wina konia kon jedzie jak mu na to pozwala zawodnik/ dobry koń/ w tym przypadku zawodnik musi pracować nad sobą a bardziej nad rytmem jazdy

xxx (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Michał baaaaaardzo często zalicza przekroczenie normy czasu. Przez to przecież w 2016 roku stracił złoty medal MP.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.