Sukces michałowskich koni na bliskowschodnich pokazach

Inf. Prasowa | 20 marca 2018

Sukces michałowskich koni na bliskowschodnich pokazach

Stadnina Koni Michałów informuje, że konie wyhodowane w Michałowie wzięły udział w dwóch najważniejszych pokazach rozgrywanych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

REKLAMA

reklama

Podczas pokazu w  Sharjah International Arabian Horse Festival rozegranego w Sharjah w dniach 1-3 marca 2018 michałowskie konie zdobyły w kategorii klaczy starszych – Emandoria złoty, a  Galerida brązowy medal oraz złoty medal ogierów starszych ogier Equator . Pula nagród finansowych w Sharjah to ponad 1 milion AED z czego konie michałowskie zdobyły ponad 170 tys. AED.

W rozegranym w ostatni weekend 15-17 marca 2018 Dubai International Arabian Horse Championship michałowskie konie wygrały swoje klasy i w kategorii klaczy starszych Emandoria została jednogłośnie przez 10 sędziów wybrana złotą medalistką, a Galeridzie przyznano brązowy medal . Ogier Equator został nagrodzony srebrnym medalem w kategorii ogierów starszych . Pula nagród na pokazie w Dubaju to 4 miliony dolarów z czego konie michałowskie wygrały 580 tys. dolarów.

Komentarze (7)

AS (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Jest to prawda jaką chcą przekazać obecni włodarze stadniny. Konie są świetne i udowodniły to wielokrotnie, ale ..... to wymyślona i zrealizowana przez Jerzego Białoboka koncepcja hodowlana przyniosła kolejne sukcesy koniom urodzonym w SK Michałow. Na pokazie w Sharjah i Dubaju medale zdobyły: 2 x złoty - Emandoria (Gazal Al Shaqab - Emanda/Ecaho), 2004 r, - w dzierżawie zagranicznej, złoty i srebrny - Equator (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern), 2010 r, - trenowany za granicą, 2 x brązowy - Galerida (Shanghai EA - Galilea/Laheeb), 2013 r. - w dzierżawie zagranicznej. Emandoria powiększyła swoją i tak bardzo bogatą lokelcją tytułow i medali; do pełni szczęścia brakuje jej tylko Platyny. Jeśli dzisiejsi włodarze stadniny myślą, że zdobyte ostatnio tytuły przybliżają ten najwyższy tytuł to chyba zapomnieli, że Platynę otrzymują konie, które wcześniej zdobyły tytuł czempiona świata, a ten tytuł Emandoria zdobyła dwukrotnie (w 2005 i 2013 r.), przed objęciem przez nich stadniny. Czemu więc ma służyć dzierżawa Emandorii i ciąganie tej wielce utytułowanej klaczy po kolejnych pokazach...??? Czy nie powinna rodzić źrebiąt w rodzimej stadninie?

PRAWDA (niezarejestrowany)4 miesiące temu

A mnie najbardziej interesuje ile tych dolarów wpłynie na konto stadniny, a ile na konto dzierżawcy? Ale tego sie nie dowiemy ... bo to tajemnica handlowa!!! Ale wycieczka była super. Pani Dyrektor ds. Produkcji realizując swoją prywatną koncepcje hodowlana przed objęciem stanowiska w Michalowie mogła tylko pomarzyć o takich wojażach. Nie wyhodowała koni tej klasy! A tu proszę, prężnie pierś wypina bazując na cudzym sukcesie, na każdym kroku umniejszając autorowi tego sukcesu. Ale to dowód na to jak mali sie czują przy swoich poprzednikach. Bo to jest trochę tak jak z tym karłem, który stanął na barkach olbrzyma i krzyczał że dalej widzi!!! Mali jesteście, mali!!!

ortodoks_20053 miesiące, 4 tygodnie temu

I tak żle i tak niedobrze - konie nie brały udziału w pokazach - było żle, pojechały i wygrały - niedobrze. Zyski Michałowa spadły - źle, wynik ekonomiczny będzie lepszy - niedobrze. Rozumiem - lek na całe zło to Trela, Białobok i Stojanowska.

PRAWDA (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Ortodoks to nie jest tak jak piszesz! Konie brały udział w pokazach i dobrze że teraz biorą udział (chociaż zastanawiam się czy Wiceczepiona Świata i Czempionkę Świata wozić po takich pokazać i ryzykować ich dewaluacje, ale to już jest ryzyko Prezesa Macieja Grzechnika i Dyrektor ds. Produkcji Hanny Sztuki), konie były dzierżawione i są dzierżawione... chodzi o to, że zarzuca się trójce zwolnionych, którzy odnosili sukcesy w tej branży, działania którymi szczycą się teraz obecni włodarze stadnin. Tak naprawdę w tej wojnie o to chodzi! Przecież doskonale wiemy że Emandoria i Galerida nie są dzierżawione dla samego faktu dzierżawy. Al Baydaa to nie samarytanin, który inwestuje w klacze, ich utrzymanie, trening, wyjazdy na pokazy dla samego faktu popatrzenia na nie. Embriotransfer to jedyne "pieniądze", którymi te klacze mogą zapłacić za swoje utrzymanie i zarobić na stadninę i swoje koleżanki ze stada macierzystego! Taka jest prawda! Brutalna, ale prawda! Zarzucali poprzednikom że nie było przejrzyście. A co jest teraz? Kiedyś ujawnili kontrakt na dzierżawę Moriona, notabene bardzo korzystny dla stadniny. Z chęcią poznałabym kontrakt na dzierżawę Galeridy oraz Emandorii i jakie korzyści płyną z tego tytułu na konto stadniny. Chcę wierzyć, że korzyści z tych kontraktów są duże lepsze niż te wynegocjowane w podobnych sytuacjach przez poprzedników.

ortodoks_20053 miesiące, 3 tygodnie temu

O tym pisałem już na innym forum - Trela, Białobok i Stojanowska wyeksportowali już najcenniejszy materiał żeński i obecnie filie stadniny janowskiej i michałowskiej rozsiane są po całym świecie. Z drugiej strony użyli obce ogiery i mało zostało pure Polish - po co zatem przyjeżdżać na aukcje do Polski? Należy pozostawić i utrzymywać elitarne stada w obu stadninach i nie silić się na zyski z państwowej hodowli.

PRAWDA (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

ortodoks, ale kierując się Twoją logika to obecne władze stadniny wyeksportowują najcenniejszy materiał żeński i tworzą nowe filie stadniny michałowskiej, tym razem w Al Baydaa Stud. Bo to że nie podano do publicznej wiadomości ile zarodków wypłukają z Emadnorii, a ile z Galeridy to nie znaczy że tego nie zrobią. Zrobią na pewno bo zarodki to jedyna waluta jakimi te klacze dysponują. Uważasz, że należy pozostawić i utrzymywać elitarne stada w obu stadninach i nie silić się na zyski z państwowej hodowli.HMMM? Naprawdę??? A kto będzie to utrzymywał? Podatnicy? A może ortodoks ty sama! Przepraszam ale ja osobiście się nie zgadzam aby dobrze prosperujące przedsiębiorstwo zamieniać w firmę która nie będzie przynosić dochodu, aby zamieniać w miejsce które będzie lukratywnymi posadkami dla "swoich" niekompetentnych ludzi którzy nie potrafią powtórzyć sukcesu poprzedników, a ich pensje będą dotowane z podatków osób, które zarabiają, czyli odnoszą sukcesy. Skoro obecne władze stadnin oraz ich zwierzchnicy w KOWR nie potrafią odnieść żadnego sukcesu, ponieważ od dwóch lat widzimy jednie zjazd po równi pochyłej i tylko kąt nachylenia równi się zwiększa, to nie są godni zasiadać na tych stanowiskach. Niestety dla nich Białobok i Trela udowodnili że można tym zarządzać efektywnie i efektownie, zarabiając dla tych spółek, a w tym także dla Skarbu Państwa kolosalne kwoty. Zostawili następcom kury znoszące złote jaja. A następcy nawet tych złotych jaj nie potrafią sprzedać.

ela (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Każdego roku w stadninie w Janowie czy Michałowie rodzi się kilkadziesiąt koni - to co robić z tymi, które są? Zabijać? Po to stadnina funkcjonuje. A jak pamiętamy aukcja Pride of Poland jest od 40-tu - i cały czas kupcy po klacze przyjeżdżali? Choć najcennijesze są wyprzedane? Nagle zmienili się prezesi i nagle wszystkie konie są sprzedane, choć rok wcześniej był rekord? To tylko próby usprawiedliwiania się nieudaczników ze swojej indolencji. Sprzedaż klaczy to początek - potem trzeba jej dobrać ogiera, wychować i przygotować do pokazu.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.