0,7 sekundy warte 100 000 euro

Świat Koni | 11 marca 2018

Pierwszy tegoroczny konkurs zaliczany do „Rolex Grand Slam of Showjumping” został dziś rozegrany w ‘s-Hertogenbosch.

Sensacyjne zwycięstwo odniósł w nim belgijski zawodnik Nielss Bruynseels na 12-letniej klaczy Gancia de Muze (Malito de Reve – Nimmerdor). W konkursie wystartowało 40 zawodników i 13 z nich znalazło sposób, jak pokonać trudny parkur bezbłędnie co dało im możliwość udziału w rozgrywce. I tu najlepszą pozycję wyjściową miał Bruynseels, który startował jako ostatni.
„To jeden z moich największych sukcesów i to był dla mnie ogromy honor móc startować w gronie najlepszych zawodników na świecie. Muszę powiedzieć, że parkur był bardzo, bardzo dobry – szczególnie dla mnie! 13 zawodników w rozgrywce dało mi możliwość zobaczenia kilku przejazdów i wiedziałem, że muszę być bardzo szybki. Ale wiedziałem też, że mam bardzo szybkiego konia. Kilka razy wiele ryzykowałem ale to się opłaciło. Aachen będzie kolejnym etapem Rolex Rolex Grand Slam of Showjumping i oczywiście teraz moim celem jest wystartować tam i wygrać.” – powiedział szczęśliwy zwycięzca. Bruynseels ma teraz szansę na zdobycie „Wielkiego Szlema” – o ile uda mu się zwyciężyć w kolejnych konkursach zaliczanych do tej lukratywnej serii.

Na drugim miejscu uplasował się Marcus Ehning/GER na ogierze Cornado NRW. Przez długi czas wiele wskazywało na to, że to on będzie trzymał w rękach trofeum ale Bruynseels okazał się jednak szybszy od „mistrza zakrętów i skrótów”. Miejsce trzecie zajął Harrie Smolders/NED na ogierze Emerald, który powraca do formy po zasłużonym urlopie od startów.

Konkurs Rolex Grand Prix dotowany był kwotą 800 000€. Nielss Bruynseels, jako zwycięzca, otrzymał w nagrodę 264 000€. Marcus Ehning, który był wolniejszy o 0,70 s, otrzymał o ponad 100 000 € mniej.

Zdjęcia: Rolex - Ashley Neuhof i Kit Houghton