reklama
reklama

Zmiana lidera w seniorach

Świat Koni | 25 lutego 2018

Zmiana lidera w seniorach

W dniu dzisiejszym zawodami HZO-B 2* zakończyły się kwalifikacje do Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody.

REKLAMA

reklama

W dniu wczorajszym rozegrano dwa finały w pucharowych kategoriach Open i juniorów. O wynikach tych konkursów pisaliśmy w newsie z soboty 24 lutego 2018 roku.
We wszystkich konkursach kwalifikacyjnych HPP-B w kategorii Open wzięło udział 88 jeźdźców. Po sobotnim konkursie finałowym tej kategorii rozegranym w hali JKS Przybyszewo w Lesznie, w obrębie pierwszej trójki nie zaszły żadne zmiany. Według naszego, nieoficjalnego wyliczenia na czela dalej znajduje się Milena Dobkowska, która zgromadziła 85,5 pkt. Za jej plecami znajduje się dwójka jeźdźców z tą samą ilością 81 pkt., Karolina Godoś i Leszek Nieużyła.

W kategorii juniorów po zakończeniu zawodów kwalifikacyjnych w stawce 31 zawodników przewodzi nadal Wiktoria Głowacka, która ma na swoim koncie 95 pkt. na 100 możliwych do zdobycia. Na miejscu drugim z dorobkiem 90 pkt. utrzymała się Aleksandra Bolko.
Po dobrym występie w Lesznie na miejsce trzecie, w łącznej klasyfikacji awansowała Nina Milczarek, która zgromadziła na swoim koncie 87 pkt.

W pierwszym z dzisiejszych finałów HPP-B wystartowali młodzi jeźdźcy. O końcowej klasyfikacji w tym konkursie zadecydowała dwukonna rozgrywka. Wygrała w niej Monika Grundkowska startująca na 10-letnim wałachu Dhaha. Po dwóch błędach w rozgrywce drugie miejsce wywalczył w tym konkursie Olaf Klein startujący na 8-letnim wałachu First One.
Miejsce trzecie startując na 14-letniej klaczy Cyandra zdobyła Nina Milczarek. Według naszych nieoficjalnych wyliczeń pozwoliło to jej na awans w klasyfikacji łącznej z miejsca 3. i objęcie z dorobkiem 95 pkt. przodownictwa w tabeli (w poprzednim notowaniu 77 pkt.). Na drugie miejsce spadła dotychczasowa liderka, Weronika Minkiewicz (nadal 92 pkt.). Również o jedno miejsce w dół przesunął się Olaf Klein, który w pięciu najlepszych występach zgromadził 91 pkt. (poprzednio 88 pkt.).
W konkursach kwalifikacyjnych tej edycji HPP-B ogółem wystartowało w tej kategorii 22 jeźdźców.

DHAHA  - Monika Grundkowska

W rywalizacji seniorów we wszystkich kwalifikacjach wzięło udział 48 zawodników. Od pierwszego konkursu kwalifikacyjnego aż do dzisiejszej niedzieli w klasyfikacji łącznej prowadził wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca medali Mistrzostw Polski w skokach, Grzegorz Kubiak.
Również dzisiaj w Lesznie ten doświadczony skoczek w pięknym stylu startując na 8-letnim ogierze Szuler, wygrał trzykonną rozgrywkę konkursu Grand Prix Leszna.
Miejsce drugie, po błyskotliwej jeździe wywalczył startujący po raz pierwszy w tej edycji HPP-B Adam Grzegorzewski, który dosiadając 11-letniego wałacha Okarino po bardzo szybkiej i płynnej jeździe zaliczył jedną, „przypadkową” zrzutkę.
Miejsce trzecie w konkursie zdobyła Magda Kamińska dosiadająca 13-letniego wałach Que Serando. Według naszych nieoficjalnych wyliczeń dzisiejszy konkurs przyniósł zmianę lidera w klasyfikacji łącznej HPP-B edycji 2017/2018, w kategorii seniorów. Na czoło wysunął się z dorobkiem 82 punktów Seweryn Murdzia (poprzednio współzajmujący miejsce II z wynikiem 67 pkt.). O jeden punkt mniej (81 pkt.) mają na swoim koncie, dotychczasowy lider klasyfikacji łącznej Grzegorz Kubiak (71 pkt. w poprzednim zestawieniu) oraz 4 zawodnik po zawodach w Michałowicach (65 pkt. w poprzedniej tabeli), Krzysztof Retka.

SZULER  - Grzegorz Kubiak

Równolegle z VIII kwalifikacją HPP-B trwała rywalizacja zaodów HZO-B2*. W Finale Małej Rundy spośród 59 starujących par najlepszą parą okazali się Filip Babiak i klacz GUSTIQUE. Konkurs finałowy Średniej Rundy wygrała Julia Cieślar na koniu POETIN.

POETIN  - Julia Cieślar

Ostania kwalifikacja HPP-B edycji 2017/2018 przyniosła więc trochę zmian w końcowych tabelach (oprócz kategorii Open) i pokazała, że o końcowy sukces w Finale HPP-B w każdej z kategorii wiekowych nie będzie wcale tak łatwo. Regulamin przewiduje bowiem, że punkty do klasyfikacji zdobywane będą każdego z trzech dni trwania Finału. Prawdziwych sportowych emocji nie powinno więc w nim zabraknąć.

Komentarze (3)

Regulamin (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Lider wygrał ale stracił prowadzenie. Takiego scenariusza jeszcze chyba w żadnych rozgrywkach nie było :)

xxx (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Jak widać na HPP wszystko jest możliwe ;P

Jankes (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

...i bardzo dobrze. Dzięki temu emocje są do końca i ktoś koto nie startował we wszystkich kwalifikacjach też ma szansę na walkę w finale o wysoką lokatę!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.